Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce na kominovy otvor 180/150 mm - reseni ???

ahoj vsichni

mam z noveho kominu sopouch pr.180mm a kamna s vyvodem 150mm.
Ocekaval jsem ze nebude problem sehnat redukci 180/150 ... jak ale dneska vim mylil jsem se, nic jsem nenasel, dokonce ani ve specializovanych kramech ani u vyrobce kamen (has a syn :-) nic nemaji a nevedou. Jedinu radu jsem dostal od kamnare, koupit jakousi dvouplastovou zder pr 150mm a zvysek vycpat jakymsi nehorlavym izolantem. Pride mi to zvlastni, nemate nekdo nake jine reseni?
Diky

DKK

1- Do komína si strčíš tu 150 a okolo omotáš skleněnou šňůru.

2- Nebo máš v okolí šikovného svářeče kříženého s klempířem, potažmo potrubáře a ten ti udělá přechodku.

3- Do komínového hrdla které je asi podle tvých slov v provedení šamot si vložíš koupenou komínovou plechovou zděř správného průměru, konec co bude v sopouchu několikrát nastřihneš a trochu to kleštěma naježíš, aby to nebylo hladký a pak to vložíš do toho sopouchu na maltu a tu našťoucháš okolo té zděře. Na tom vnitřním konci tu maltu co vylezla pěkně ohladíš(houbičkou nebo se řízneš o ty nástřihy) a necháš zatvrdnout a vyschnout.