Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení schodiště.

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak zateplit schodiště na půdu.Bydlím v rod.domku a nad námi je půda,ta je na podlaze zateplená minerální vatou,podobající se skelné vatě.Schody jsou odlité z betonu a řekl bych že přes ně se do chodby a bytu přenáší všechen chlad z půdy.Prosím o radu jak tedy schodiště zateplit zevnitř z chodby(zateplení stropu),jelikož na půdu po schodech potřebuji mít přístup tak nemůžu zateplit z půdy.Napadly mě dvě varianty jak strop(schody na půdu)na chodbě zateplit:
1,podhled ze sádrokartonu,vyplněný minerální izolací
2,na strop nalepit polystyrénové desky
Poradí mi někdo která způsob je účinnější,i z hlediska srážení vlhkostí atd.

Mnohokrát děkuji.
Lukáš B.

Jediné místo,kde můžeš lepit izolační materiál,je tam,kde má styk se studeným prostředím.Betonové schody jsou blok betonu,ten je umístěn v teplém prostředí schodiště-to předpokládám.Vyúsťuje někde na studené půdě,a tam se ochlazuje.Měl bys zateplit místo na podlaze půdy,kde ty schody vyúsťují.Lze to provést deskou polystyrenu - podlahového a na něm přilepenou nášlapnou deskou z Rigiduru.Na půdě budeš mít o schod navíc.
JABRAKA

Dobrý večer,
Jabraku ano,chápu to tak že povrch schodů po kterých se chodí a jsou už na půdě tak nalepit ten tvrzený podlahový poliš.
Nechápu Hullalu a tu jeho stříkanou Pu pěnu.Když to nanesu na vrch schodu a nabobtná to,tak potom nebudu moci chodit.A zase opačná strana schodiště mi dělá strop mezi patry a nedokážu si představit jak bych to stříkal a jak by povrch vypadal.To snad na to ještě nějaký podhled ze sadrokartonu.