Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení skla na tloušťku!

Zdravím kutily!Mám jeden asi ne úplně tipický dotaz!mám tabulové sklo 160x60x5 cca asi 20 ks(původně skla na skleník,ze kterého sešlo).Chtěl bych ho využít při stavbě teraria,ale problém je v tom,že tloušťka 5mm mi příjde málo.... existuje nějaký způsob jak skla slepit plošně?Celá tabule bude mít pochopitelně rám!děkuju za rady!

Profesionalne se takovy skla vyrabi - jmenuje se to CONEX, dve skla slepeny folii. Vyhoda je, ze pri rozbiti to ta folie drzi pohromade.
Ale z5 k dotazu - co to bude za terarko? 5mm je dost, pokud to nebude uplne ohromny nebo v tom nebude neco tezkyho a rado se vrhajici na sklo(treba simpanz :-P). Ja mam dvirka od terarka z 3mm, a to maji skoro 50cmx50cm, a rozhodne nemam strach ze by je uzovka zvladla rozbit, a 5mm je maximalni tloustka co se vejde do normalni posuvny listy.

děkuju moc za rady!hned sem to všechno probral, a věci se mají takhle....

ad. zoul - to lepidlo by bylo přesně to ono,jen to má háček,musí se vytvrzovat UV zářením!:-( ...

ad. bahno - uplně náhodou jsem objevil vaše jezírko v obyváku:-)asi den poté co mi přivezli to moje jezírko co jsem si objednal do tera které dělám!:-D je pro agamu kočinčínskou, o to že by to sklo rozbila ona strach nemám,leze jen po větvích, ale jak sem psal ty skla mají 160cm na výšku a při tloušce 5mm tam stačí jen trochu klepnout,a může být zle....

ad. jabraka - tahle varianta mě taky napadla, ale ta cena je dost vysoká!firma kterou mám asi nejblíž, by mi to udělala za cca 5500,- ....

napadla mě možná barbarská myšlenka... když dám ty skla k sobě jen tak na sucho a zasklím,myslíte že by mohl být nějaký problém? šířka 60cm by neměla být problém,ne?
budu moc rád jestli mi napíšete váš názor, vidím že jste lidi co to mu rozumí a já se rád přiučím! Díky jirka

když dám ty skla k sobě jen tak na sucho a zasklím,myslíte že by mohl být nějaký problém?

Když budou spojená jen na sucho, IMHO to nijak podstatně nezvýší jejich pevnost.

to lepidlo by bylo přesně to ono,jen to má háček,musí se vytvrzovat UV zářením!

Faux pas, toho jsem si vůbec nevšiml :) No tak od někoho půjčit horské sluníčko, případně koupit halogenidovou nebo rtuťovou výbojku (150–300 Kč). Ovšem nemám s tím žádné zkušenosti, jen píšu co jsem vygůgloval…

IMHO bude rozmer 160*60, pokud bude chycenej v ramu bohate stacit v tej 5ce. Moje okna do obyvaku maji 193*98 a ty skla rozhodne 5mm nemaji. A klidne se o ne opiram kdyz venku pokuruju. Nechal bych je v ty 5ce, kdyztak je prelepil nejakou tou folii, takze kdyz nekdo bude mit blbej napad si v ty mistnosti zacutat, tak sklo zustane pohromade a pri nejblizsi prilezitosti se preskli.
A UV tvrditelny lepidlo mezi skla bude problem, protoze sklo je velmi dobry UV filtr, to bude na hodiny ozarovani.