Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MOLE, mole, mole......

Ahojte,

Mam v poslednom case velmi vazny problem neviem s akeho dovodu sa mi premnozili v byte mole, pravidelne vsetko umyvam ,vysavam nerozumiem preco, tak som proti nim zacal bojovat najprv biolitom proti molom vystriekal som celu skrynu a nic, potom som nakupil plno (aj za 100€' tych voni proti molom myslim ze je to levandulova vona vrajze "odplasi" mole ALE NIC SA NESTALO....
Potom som kupil taky chytac molov = ma to tvar striesky a vo vnusri v strede je feromon ktory pritahuje samicky molov a je to take lepkave takze ked nato priletia tak uz neodletia, MAM TO DVA MESIACE A ANI JEDEN MOL sa nato nechytil

Prosim vas o radu CO MAM ROBIT ABY SOM DOMA KONECNE NEMAL MOLE, co vymysliet nanich, vhod mi pridu akekolvek rady
Mole mi znicili oblecenie doslova za TISICKY EURO (cca 2500€) skoro vsetko co som mal mi znicili, doma nikdy nevidim ale iba obcas vidiim lietat mola samozrejme vzdy ho zabijem, vysavam pravidelne umyvam a upratujem si skrinu no nic nepomohlo, skrine su nove - drevo imitacia dubu.
To je vsetko, prosim Vas vyskusam cokolvek len nech sa ic hzbavim radte vsetko co by mohlo pomoct, co sa Vam osvedcilo a tak....

Vopred vam dakujem

Strejda google jich zná mraky. Nemá cenu dávat odkazy na firmy v ČR, stačí zadat do google např.: likvidace molů dezinsekce firma. Na mne vyběhlo 110 odkazů.
Např.:

Služby v oboru Dezinsekce, likvidace nežádoucího lezoucího a létajícího hmyzu - štěnice, švábi, mravenci, rusi, blechy, mouchy, komáři, moli, pavouci, vosy apod.,

Zdroj:
www.deratizacecv.petan.cz
Na sršně jsme taky volali dezinsekční firmu, tak proč ne na moly.:-)

Tak co dneska není karcinogenní, že? Pořád se přichází na nové a nové látky, které se používaly celá desetiletí zcela běžně a dnes se před nimi varuje, nebo se přímo zakazují. Ono jak to zavání chemií, tak asi nic nebude košér... jak pro lidi, tak pro přírodu obecně. Všechno jsou to s..čky :x:

Dobrý večer,jako chovatel se setkávám po leta s podobnými problémy,zavíječi,čmelíci,perožrouti a další podobná havěť.V posledních letech používám s velice dobrým účinkem tento přípravek a chválí si ho i moji kámoši: http://www.veterinarnipece.cz/biokill-pouze-na-pro stredi-1242.html ,potom jsem ještě našel toto při vzpomínce na tesaříka v palubkovém stropě,pomohl lignofix,vyrábějí i další: http://www.lignofix-morava.cz/ostatni-produkty/reb el-k-hubeni-hmyzu/

Jak již někdo nahoře psal: je třeba najít zdroj a to může být i špais(potraviny). Mol se dostane i do celofánového pytlíku. A pokud se skladuje cokoli otevřeného tak si to mol vybere jako líheň nové generace.
Při hledání v potravinách napoví jemné pavučinky, případně bílé housenky tak asi 10mm dlouhé na zdi.

<joke>
Přijde pán do drogerie, že chce jednu kuličku proti molům (=naftalín, sublimuje v jedovaté výpary a tím hubí hmyz - poznámka pro mladší čtenáře).
Druhý den že dvě kuličky.
Třetí den pytlík kuliček.
Čtvrtý den kilo kuliček. Prodavačka už to nevydrží a táže se:
- To máte u vás doma tolik molů?
- Ne, ale tou kuličkou se do toho zmetka nemůžu furt trefit!
</joke>

Nezmutoval,opravdu se jedná o zavíječe,tomu chutnají potraviny,tím,že chovám od dětství zvířata,tak se s nimi velice často potýkám,přesně tak ,jak bylo výše uvedeno-pavučinky a červíci,potom výlet jakýchsi minimotýlků.Likviduji je s úspěchem Biokillem.Zavíječi jsou velký problém,neudržované sýpky a sklady,potom to takto vypadá,jenže boj je s nimi nekonečný,pracoval jsem v zemědělství a sklady a sila se každý rok plynovala proti škůdcům,jenže při přivezení zrna od bordeláře opět zamoří prostory,protože ty potvůrky se rychle množí,takže koloběh jejich zamořením prozatím neřešitelný.Na některé obilní škůdce jsou již predátoři,kteří je požírají a jsou do sýpek nasazováni,zavíječ zatím na tom tak není.:-)

Mol šatní: prohledat vlněné, hedvábné šatstvo, boty z filcu(dřív se to jmenovalo tatranky, nebo huculky) kožichy, omotávky stoupaček pro teplou vodu jestli jsou omotány filcem z dob dávno minulých, mohou se stěhovat z hlavní stoupačky (panelák).
Proti šatním se dává sušená pomerančová kůra, levandule.
Mol z potravin: podívat se na ořechy v sítěném pytlíku od předloňska, sušené houby v papíře, vystěhovat špajz a vyluxovat spáry kolem polic a rohů skříněk.
Mouku, kroupy, krupici po koupení dát na pekáč a prohřát v troubě na cca 80°C cca20 minut.
Je to do odhalení zdroje náročný boj.