
Fasada EPS bez hmozdinek a lepidla
Ahoj kutilove
dnes jsem dostal sileny napad (zeteploval jsem pristresek).
Budu zateplovat fasadu, klasicky polystyrenem EPS 70F.
Klasika, lepeni, hmozdinky perlinka a omitka ...
Napadlo mne ale tohle:
- na fasadu pridelat kolmo na zem smrkove hranoly rekneme 40x100mm ukotvit poctive hmozdinkama nebo jinyma prvkama (Lka?, to neni dulezite)
- mezi ne na tesno vlozit desky polystyrenu, bez lepeni a hmozdinek ... aby tam drzeli pouze spravnym rozmerem
- to vsechno pretahnout perlinkou a lepidlem ...
- pak omitka ...
Osobne nevidim uskali, ale jsem spis strelec ... varuje mne nekdo?
Z pohledu financi je to silena uspora (rekl bych tak polovina penez za hmozdinky a lepidlo) ... a vysledek asi stejny ... drzi, izoluje ...
Diky vsem za prispevky, eventulane varovani ...
DKK
Všechny hranoly budou tepelné mosty, dřevo není tak úžasný izolant. A roztažnost EPS-dřevo by podle mne způsobovala praskání na rozhraních materiálů. Podívejte, stačí, že se musím dívat, jak si tady každý lepí EPS podle momentální nálady a představovat si, jak to bude za pár let vypadat.
Pokud máte nízký barák, tak do 8 metrů se nemusí dávat hmoždinky, ale musí se dodržet postup lepení - plocha nanesená lepidlem, hrany desek, atd.
A co kdyby se pod hranoly dal také nějaký izolační materiál? Já totiž o tom uvažuji také. Potebuji, aby nepromrzala stěna, kde je voda v tý stěně (rozvod) a bohužel to předci postavili dutýma cihlama (přístavek - koupelna a záchod- k baráku) jen tloušky 30 cm. Je to plocha cca 10 metrů čtverečních a tak uvažuji, že tam dám nějaký polyestyrén nebo minerální vlnu, nechám mezi zdí a "zateplením" škvíru (aby to dýchalo), zvenku to obložím nějakou deskou a příští rok udělám pořádně. Nejde mi o nic jiného, než aby voda ve zdi nezamrzla. Jinak jste mi vždy dobře poradili, koberec už leží, topení se dokončuje a tak se těším až letos v zimě vypanu o víkendech z Plzně na venkov. Ahoj Honza.
Honzo, ale takto to nejde: "nechám mezi zdí a "zateplením" škvíru" *** to vám tam bude proudit vzduch a ochalzoavt, tudíž zateplení je k ničemu.
"polystyrén nedáte přesně mezi dvě prkna, zůstane tam mezera. Pokud použijete vatu, stačí třeba Orsík, a musíte jí dát křížem, nebo prkno na stojato uchytit 8-10 cm od zdi, To se taky dělá. že mezi prknem a dzí je vata.
Milane, jsem asi hroznej, ale švára mi nabízí ovčí vlnu - šlo by to udělat z ní? Jinak jsem rozhodnutej, že tam dám tu vatu, ale zajímalo by mě, jestli by to šlo s tou ovčí vlnou. Zdraví Honza.
Honzo ale pokud je to opravdu ovčí vlna připravená k zateplení tak neváhejte a dejte jí tam, Páč to je 1*. ale ne tak, že ostříhá ovci a vy to tam vysypete!!
Ale je to o penězích, ale švára vám jí dé levně - zdarma?
603 902 651
Mimochodem: O ovčí vlně se píše, že dokáže pojmout 30–40 % své hmotnosti vody, aniž by to snížilo její tepelně izolační vlastnosti, a tak se pod ní nemusí dávat parozábrana. Je to pravda? Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
osobní nikoliv jen zprostředkovaně. Páč je to velice ekologické a drahé. jsou levnější izolanty.
Jako u všeho, jde o prachy.
S tou vlhkostí máte naprostou pravdu.
Švára jen ostříhal pár ovcí, takže raději tu normální vlnu. Díky a ahoj.Honza
Honzo, neházel bych flintu do žita. Podle množství vlny bych uvažoval o její úpravě. Má ji alespoň 20-30 kubíků?
To určitě ne, zeptám se ho, ale asi je to jen ze tří - čtyř ovcí. Ozvu se po výročí sametovky. Možná s tím "zateplým" jen odpady z baráku. Honza