Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno elektr.holící strojek ???

Přeji krásné nedělní ráno již v zimním čase. Dnes se dotazuji na radu ohledně zakoupení elektr.holícího strojku k narozenínám pro vnuka. Je mu 19 let a pod nosem, bradou má černé chmíří.Kdo ze zkušeností poradí, děkuji.

Rotačního Philipse jsem měl. Nic moc, hodně vousů to nebralo. Přičítal jsem to technologii. Tak jsem koupil po nějaké době planžetového Brauna, novinku, oholí i dlouhé vousy a ta jejich fólie prý spolehlivě zvedá i lehnuté vousy.
A prd.
Bylo to zdá se o malinko lepší než ten Philips, ale pořád to vypadalo děsně. Nakonec jsem se smířil s tím, že moje vousy rostou plíživě po pokožce a žádná moc na světě je nedonutí se odchýlit tak, aby je nějaký strojek zabral. Omelu se tedy vždycky nějak tím Braunem a následně dočistím Žiletem Fjúžn nasucho.

Pointa je tedy taková, že oba systémy jsou nanic, pokud člověku rostou fousy jinak, než si výrobce strojku představuje.

edit: a pochybuju, že uvnitř Brauna je 50Hz klepátko. Strojek je napájen z LiPol Aku a slyším tam motorek.

s obojím se musí umět.

Brauny holí lépe (planžeta je tenčí než frézka), ale nevydrží, obzvláště pokud jsou vousy tvrdší, nebo "obsluha" moc tlačí.
Philips naopak holí trochu hůř, ale vydrží víc (sám má philishave už přes 15 let a kromě lehce odešlých aku (musím už jet jen na síť) holí jako nový)

Pro holení oběma typy je třeba mít grif, s philipsem jsem IMHO dosáhl téměř profesionality. :-) Základ je netahat strojkem rychle, kritické partie (kde vousy spíše leží) pak holit krouživými pohyby. Není dobré moc tlačit, ale taky ne lechtat. A poslední věc - když jsem hodně zarostlý, "nabírám" si tahy při holení jen kousek neholené tváře, cca na jednu frézku, ty ostatní opakovaně holí již (částečně) oholená místa.

A samozřejmě - pokud má vous už přes 4mm, je lepší jej napřed trochu "probrat" vysouvacíma nůžkama (upozorňuju, že pak ze strojku padá/lítá bordel všude kolem)

Já jsem se dostal do životního stádia, kde není pádná odpověď na otázku: "Proč se holit?", takže jen jednou za čas vemu strojek na vlasy a bez nástavce to zakrátím asi na ten jeden milimetr. Je fakt, že mám poměrně světlý fósa, takže to není tak vidět, že nemám hubu jak dětskó prdýlku.

já se nejsem schopnej el. strojkem oholit. Mám 2 planžetový Phillishave a je mi k prdu. Mám z toho po dlouhé snaze akorád podrážděnou kůži a vousy trčí z huby dál... Používám gilette fusion a max spokojenost. Sice břity jsou relativně drahý, ale za to vydržej hrozně dlouho... 4 ks (400 kč) mám na i víc jak půl roku ... ;-)