Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeměna objímky u lampičky.

Dobrý večír přeji, měla bych dotaz. Zakoupila jsem si žárovku, který je prý na objímku E27, či jak to říci, to víte...ženská- nerozumím tomu. Ale lampičky, které potřebuji (takové na klips) jsou jen s objímkou E14, prý se to dá nějak předělat. Mohl by mi prosím nějaký kutil poradit?
Předem děkuji

Lampička předělat na E27 nejde, neboť tam není ten takzvaný "miňon" závit pro legraci, ale protože se tam větší nevejde. Aspoň tak to designer navrhl.

//Edit: Tyto lampičky na klips prodávají také s "normálním" závitem, možná to bude nejlepší vyměnit.

Můžeš koupit objímku E27 http://www.svitidla-osvetleni-elektro.cz/objimky-e 27/cz/c-3387/ /myslím se dá koupi v obyčejném provedení do 50kč... ale jaksi to celé do lampičky podle mě nenacpeš. Dá se to zbastlit zapojit samozřejmě i bez lampičky nebo udělat nějaký reflektor z alobalu ALE měl by to dělat někdo kdo elektrice rozumí aby to někoho nezabilo. Oficiálně by měl mít tzv. vyhlášku 50 paragraf myslím 5. Nejjednodušší bue sehnat lampičku s E27.

A všem děkuji za rady, na lampičku jsem se vykašlala, bude se hodit na něco jiného, koupila jsem objímku E27 a přívodový kabel, pospojila (musím říct, že i jako žena jsem to dala dohromady) a svítí. Už jen domyslet kryt na tu žárovku a je to.

Vážně všem moc děkuji.