Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklo u krbovych kamen

Nevite nekdo, cim nejlepe vycistit sklo u krbovych kamen? Myslim zevnitr. Mame ho po hodine desne zacouzene.

Dnes jsem byl v restauraci a tam jim horel v krbu ohen, Sklo bylo perfektne ciste...ale fakt perfektne...Stravil jsem tam dve hodiny a za celou dobu se nezacoudilo. Cisnik rikal, ze krb hori uz od rana..ja tam byl na obede. Rikal, ze nevim, cim to majitele cisti. Nevite nekdo cim by to mohlo byt vycistene? Uplne se mi zdalo, ze to sklo ty plameny od sebe odpuzuje. Bylo to uplne neuveritelny, jak nadherne to sklo bylo cisty.

Přípravek Mefisto používám já, sklo vyčistí perfektně. Stačí nastříkat, nechat 10 minut působit a potom jenom vlhkým hadrem setřít. Ale žádný přípravek, který by zabránil začouzení, neznám. Chce to suché dřevo, dobrý tah komína, neškrtit zbytečně vzduch a topit pořádně, naplno. Potom sklo vydrží čisté dlouho.

Záleží také na poloze roštu. Je-li rošt dost vysoko, téměř v úrovni dolního okraje skla ( např. krbová kamna ), kouř jde bokem. Ale jestli je rošt níže než sklo, okouří se. Také jsem se nechal nachytat, mám normální kamna se sklem, také se to okouří, ale už jsem rezignoval. Když je suché dřevo, opravdu se to trochu vyčistí. A zjistil jsem, že je lepší koukat do plamenů než na blbej program v TV.