Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvojzasuvka s bocnim vedenim.

Ahoj lidi. Nejakou chvili patram po internetu a nejak se nemohu dobrat k vysledku. Tak se ptam, jestli se vubec vyrabi elektricka dvouzasuvka s bocnim (nebo alespon sikmym) vedenim?
Proste dvojzasuvka, ale polozena na bok, by z ni pripadne vodice ale smerovaly dolu.

Navím jak dalece to ještě dnes platí a je vyžadováno , ale staré normy doporučovaly montáž pevných zásuvek takto: kolík nahoře, fáze vlevo od kolíku, nulák vpravo. Při dodavatelských pracích to jinak rev. technik nepustil, takže vlastně závazné pravidlo. Tohle dvojzásuvka na ležato (ani ta šikmá) nesplňují ani náhodou.

No "prasácky" - jsem něco podobnýho řešil, hlavně za počítačem a za TV, kde jsem potřeboval asi 5 zásuvek (jak k počítači, tak dalších 5 za televizi). Koupil jsem prodlužovačku s pěti zásuvkama, tzv. pětipes, a k tomu se dá za pár korun koupit držák těchto prodlužek, je to takový plastový korýtko, který se přišroubuje na stěnu, nebo kamkoliv jinam a ten pětipes se do toho zacvakne. Takže jsem to našrouboval na stěnu, zacvaknul pětipsa, přebytečnou délku kabelu jsem smotal do smyčky a svázal. Je to schovaný při zemi za televizním stolkem, takže to není nijak na očích.
Tohle je on:
http://www.softcom.cz/produkt/drzak-prodluzovaciho -privodu-se-4-zasuvkami/?flist=1
Nebo tady:
http://www.elektro-paloucek.cz/solid-px01-drzak-na -vicenasobne-zasuvky-34-p-9470.html?products_id=94 70

Jo to znám. Koupil jsem to v Horním Bachu asi za 4 pětky (v Makru za 55,-). Slavnostně přidělal ke stolu a jásal, že konečně nebudu muset ohejbat svůj starý hřbet a hledat na zemi psa pro různé nabíječky atd. Po prvním vytažení zdroje z toho mizerného psa s debilníma dětskýma pojistkama se zdroj od telefonu za tu pojistku vzpříčil, pes letěl ven z toho držáku, další zdroje naopak z toho opadaly jak listí a rozkutálely se po okolí. Nepřej si slyšet ten řev sprostejch slov. Neví někdo, jak se těch pitomejch pojistek zbavit? Pes nejde rozebrat, nechce se mi odvrtávat ty trhací šrouby, kterejma je to sešroubované. Provrtat to?

To´s koupil pěkně draho, já to sehnal asi za 8 korun. Ale při hledání odkazů jsem narazil na jeden eshop, kde to nabízeli za 300Kč :-? Tomu říkám marže, skoro jako v Globusu, tam si taky nasazují stovky procent.

K těm tvým dětským pojistkám - pokud to nechceš rozebírat, tak bych to asi taky provrtal, přijde mi to jako nejjednodušší rešení.

A já mám s pětipsem trošku jinej poblém - co jsem si pořídil novej PC stůl, tak jsem i trochu přesunul PC a nyní nemám k psovi příliš dobrej přístup, což by nevadilo, ale mám psa s vypínačem, takže vždy musím buď šátrat nohou, nebo se ohnout pod stůl, abych psa na tý stěně pod stolem vypnul. Takže přemejšlím nad způsobem, jak udělat a kam dát vypínač, abych se nemusel ohýbat. Asi přívodní kabel od psa přepůlím a v té půlce napojím na vypínač co je na lustry, dám do patřičné krabice (elektrikářské) a přišroubuju to na vhodný místo na stěnu. Nebo má někdo lepší řešení?