Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Srovnání plechu

Dobrý den. Chvi se zeptata, jak srovnat plech
. Do plechu jsem vyřízl okénka vedle sebe. 4 okénka do tvaru čtverce. JJsou od sebe cca 0,5cm. Ta mříéžka, která mezi nimi vznikla, se poněkud zkroutila.Přijde mi, jako by byla větší. Prosím o radu, jak to udělůat tak, aby se srovnal. Plech je cca 1mm. Díky

Natiahol si ten plech pri rezaní, určite je větší. Ako ho zmenšiť nazad na to jednoduchý spôsob neexistuje, jediná metoda o ktorej viem je rekryštalizácia ohrevom. Pri zváraní je tento jav na obtiaž a je nutné s ním rátať. Autoklampiari premáčknutý plech "zmenšujú" nazad bodovými ohrevmi, to u teba neprichádza do úvahy.