Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termo hlavice Heimeier lze seřídit na větší průtočnost?

Dobrý den, má takový dotaz - lze u termo hlavice Heimeier seřídit větší průtočnost? Vyměnila jsem plechový radiátor za litinový, místo normálního ventilu nechala dát ventil s termo hlavicí Heimeier a bohužel u litinového radiátoru topí pouze jeho vrchní polovina - ta spodní je pouze vlažná - trubka na zpátečce téměř studená - prý je to malou průtočností termoventilu. Systém topení samotížný. Radiátor umístěný v prvním patře. Díky za radu.

Díky moc za odpovědi - z odkazu jsem zjistila, že mám nejspíš špatně zvolený typ ventilu - mám samotížný systém topení, pro který je vhodný ventil s modrou krytkou - já mám s bílou s průtokem nastavení 6 (tedy maximum) ale radiátory ve spodní polovině špatně topí (zpátečka je při 65 st. na kotli téměř studená), zavzdušněné nejsou. Nevím ale, jak přesvědčit toho, který to montoval, že to tak je. Už jsem mu to říkala, že ten namontovaný ventil má malý průtok, on mi odpověděl, že je to blbost. Chápu, že asi nesnese, aby ho poučovala ženská, ale já potřebuji, aby ten radiátor topil tak jak má...