Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem povalovy strop - reseni zasypu

Ahoj kutilove

rekonstruuju starsi RD, momentalne jsem na pude kde v budoucnu budu delat obytne prostory. Momentalne je puda tohoto slozeni: (zespoda) omitka s rakosem v jedne ctvrtine bez rakosu a omitky, pak povaly (10-20cm tluste) to znamena hodne nerovinne seshora a pak tam byl takovej nepovedenj beton jako zaliti - dorovnani. To jsem vytrhal kvuli zjisteni stavu poval a zaroven kvuli odlehceni na doporuceni statika.
Ted stojim pred problemem jak na to postavit rost, abych jednak docilil misto pro izolaci (planuji Isover domo 10-15mm) kvuli teplu, pak parozabranu zespoda. Inu zbyva krocejovy hluk a to dorovnani.
Jedna se asi o 80m2, napadnul me prachobycejny pisek, jenze ten je tezkej a obavam se ze funkci by moc nesplnil, pak jsem nasel perlit ale je dost drahej.
Nemate nekdo nejakou zkusenost, nebo napad cim se to delalo, delava???
Diky vsem za reakci

Dusan

Dušane, velice rád bych Vám poradil, sděli i postup. Ale nepochopil jsem jak chcete roš a kam přijde.
Obecně, 10-15mm jste mysle asi 10-15 cm, Domo se 15 cm nevyrábí, vhodnost skelného vlákna ....
Upřednostňuji orsik v deskách. Protože teď položíte desky na zem, uděláte pochozí podlahu. po čase budete dělat podkroví, tyto desky bez poškození použijete do podkroví mezi trámy.
třeba: viz foto
já jí nemůžu najít, odpoledne jí dodám ze svého poče.

Rost chci polozit rovnou na ty povaly (roznese vahu rovnomerne, spevni a dorovna plochu), poskladam ho z fosen rekneme cca 15cm vysokych sirka 4-6cm. Mezi tento rost chci umistnit ten Isover Domo (kvuli cene volim Domo nikoliv bloky). To dorovnavani mi ale dela husi kuzi, pac to bude podkladani a podkladani ... proto zde muj dotaz. Co se tyce toho Isoveru Domo, tak mam ve vyhlidce s nim zateplit i strechu v tom podkrovi, klidne vice vrstev ... ha a ted jsem zvedavy co jsem timto vyrokem zpusobil. Muzu treba poslat fotku jak to teda vypada, eventualne nacrt jak si to predstavuju, ale taky az z domu.

Ahoj Zoul,

foto me uplne nadchlo ... krome smeru ktery je otoceny o 90 stupnu jsme na tom stejne.
Mel bych dotazy:
- jaky je rozmer tech zelenych prken - fosen co mas na obrazku
- cim si to k povalum kotvil
- co mezi ne hodlas davat jako izolaci
- jak si se popral s krocejomvym hlukem
- co bude davat na vrch
- jak hodlas resit paro-propuste-zabrany ... doneslo se mi ze kdyz se neco z toho zanedba tak prej klidne muzou uhnit tramy, povaly atp. ...

Budu rad kdyz mi na to odpovis ... protoze vidim ze jsme na tom stejne a rad se poucim ...

DKK

U nás to bylo asi výrazně jednodušší v tom, že strop je z klasických trámů tak 24×20 (š×v), na které se příložky dají relativně dobře chytit z boku. Příložky jsou tuším 24×4. Dneska jsme je srovnali do roviny a chytili na hřebíky, zítra to celé přijde provrtat a sešroubovat. Izolace bude Climatizer – až bude hotovo, můžu sdělit dojmy.

Nad parozábranou jsem dlouze přemýšlel (a ptal se tady v poradně a několika řemeslníků). Došli jsme k tomu, že z vrchu se tam ta fólie kromobyčejně blbě dává, a téměř jistě by někde netěsnila. Proto ji tam dávat nebudu a Climatizer zvrchu zaklopím jen prkny na sraz, aby mohl větrat. Pokud můžeš dát fólii zespodu (kam já už se přes sádrokartonový podhled nedostanu), neváhal bych. Prkenným záklopem (proti kunám :) to zatím skončí. Až se zateplí střecha a bude připravené podkroví, na prkna přijde ten Steprock a na něj dvakrát OSB desky křížem prošroubované. Taková je teorie. Takhle vypadaly trámy bez příložek:

[http://kutilska.poradna.net/file/view/325-dscf7328 -jpg]

Izolace bude Climatizer – až bude hotovo, můžu sdělit dojmy.

V pátek tu byli. Co se týká práce nemám jedinou námitku. Trvalo to nejvýš dvě hodiny hrubého času, střešní fólii jsme prořezávat nemuseli (hadice se vešla mezi napojení dvou pásů) a vrstva izolace je krásně celistvá, včetně úzkých mezer mezi příložkami. Půda má kolem 45 metrů čtverečních, vrstva je zhruba 25 centimetrů, cena se vším všudy deset tisíc. Domu se tepelně znatelně ulevilo, ale samozřejmě nemám šanci odhadnout, o co teplejší nebo studenější by byla třeba vata. Climatizer je z českých novin – když má člověk kliku, najde i celé slovo :) Zatím je krásně nadýchaný, jako péřová duchna. Jsem zvědavý, jak moc bude sesedat.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/339-dscf7443 -jpg]

ahoj vsicni, tak mam cerstve foto ze stavby plus nejake nakresy. Snad to bude zrozumitelnejsi ...
co me trapi je hlavne krocejovy hluk a zasyp ktery by tomu mel predejit. S tim nemam zadne zkusenosti.
Prikladam tri fotky, jednu realni, druhy je nakres z prurezu a jeden pudorys jakou mam predstavu a tak ...
Verim ze ne vsechno je v poradku proto uvitam pripominky.

DKK

co me trapi je hlavne krocejovy hluk

Tomu se dá předejít tím, že se na hrubou podlahu dá pár centimetrů kročejové izolace (například Steprock HD), na kterou přijdou křížem prošroubované OSB desky nebo něco podobného (na roznášení zátěže). Tahle vrchní vrstva nad kročejovou izolací je myslím řešená jako „plovoucí“, takže nemá styk s tím spodkem a tudíž tlumí. [Takhle to mám alespoň v projektu nakreslené já. Jestli to nějak pomůže tobě nevím.]

ze spodu planuji pohledove tramy cca 14x14 jenom na okrasu a taky trochu posili povaly a pak palubky nebo smrkove krive prekladane prkna ... jedna se cca o 20m2 kuchyn, 20m2 obyvak, 20 loznice a 20 chodba s koupelnou, zachodem atd... chci tomu zachovat starobu, nerovnost, krivost, drevnatu atmosferu a tak ...

DKK. takovou cenu neumím, možná 95Kč, ale dnes jdete po ceně, za pár let budete litovat. Mám taky rozbalená již týden Isovel DOMO 12 cm. Jeho tlouška na podlaze je od 8cm do 11cm. Čistá, nezatížená prachem.
Proto upřednostňuji čedičovou vatu. Stejně je třeba, aby jste dal dvě vrstvy křížem.

Ale je to jen Vaše rozhodnutí.
Dneska ušetříte, zítra doplatíte....

PS. Skelné i čedičové vaty "vyrábí jeden koncern" a nejsem jejich obchoďák.

Taky by šlo mezi stávající trámy(povaly?) vložit jiné, které by byly vyšší, či spíš výše(2-5cm) než ty staré a udělat je do roviny. Odpadne vyrovnávání křivulí.
Na ně připevnit podlahu a ta by se starých trámů nedotýkala.
Pak by kročejový hluk neduněl po stropě. Asi by to bylo dražší.

docasne zateplit - protoze pak planuju jeste zateplovat strechu kvuli podkrovi a krocejovy hluk resit jiz ted, protoze podkrovi bude casem obytne. Krocejovy hluk chapu spis tak ze neni tolik dulezite cim se to vyplni nez spis jak se to hmotne oddeli od spodku, to mi pride logicke ze spojena a oddelena konstrukce ma na krocej nejvetsi vlyv, akorat jak to udelat :-)

DKK, tuším oč Vám jde, řeším to několikrát do týdne. Blíží se zima, lidi nechtějí topit na půdu, proto si koupí tu nejlevnější (skoro nevhodnou) vatu. Pak jdou dělat podkroví a tuto vatu opětovnou montáží značně znehodnotí, a pak stejně mezi krokve a pak pod krokve.
Proto Vám naznačuji, že neděláte dobře. Ale je to na Vás.

Pane Milane, musim rict ze jste me kousek nalamal ... nerad bych si nas...l do bot, verim ze ty desky jsou odolnejsi, s Isover Domo (konec koncu) s zadnou jinou izolaci nemam zkusenosti ... takze se tak ptam jestli setrit a kupovat dva krat a nebo se placnout pres kapsu...
Co tak koukam na ceny tak ty desky naky Isover UNI se nechaj poridit za pomer ceny Domo za 60, UNI za 110 ... tak zebych priplatil.
Prave me napadlo ted tam do podlahy lupnout desky, ktere pak prestehuju pod strechu a podlahu potom necham vyfoukat tou papirovou celulozovou nebo jak to je izolaci ... bude dobre zateplena strecha i podlaha a bude krapitek drazsi, asi mate pravdu ze na izolaci se setrit nevyplaci i podle toho co tady ctu od lidi a jejich trapeni...
Inu - nejste nekde z jiznich cech?
Zeby jsme se treba domluvili na osobni konzultaci? Nejak jste si ziskal muj respekt ... dle prispevku soudejc :-)

DKK

DKK, jsem z Pardubic,
zrovna o víkendu jsem ukazoval vzorek, pruh Isover Rio, vedle toho stejný Orík a Orstrop. Všem přeji jen to dobré, ale isover opravdu nechci. Sice se na něj dává sleva až 50% z ceníku, a u Orsilu jen 40%, celkově vyjde čedič dráž, ale zkuste položit stejnou desku čediče na sklo pak to otočte. Jak to dopadne?

no prave pocitame pocitame ... cca 200m2 ... zalezi teda jeste jestli se rozhodnu dat ho i do fasady nebo ne ... sice to vyrobce nedoporucuje ale nasel jsem zajimavy odkaz na http://svepomoci.info/redaction/article/36-Teplo-d omova-III-.aspx a tam to chlapik dava na sucho na ty koliky a nevidim jeden jedinky duvod proc taky ne. V pripade ze se rozhodnu dat ho taky do fasady tak ho budu potrebovat tak 2 krat tolik asi ...