Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokládka koberce + lepení

Ahoj, budu o víkendu pokládat koberec, původní který jsem strhnul byl lepený na staré lino. Lino jsem tam nechal, očistil a teď co jsem si pořídil nový koberec bych chtěl položit stejným způsobem, tzn. nalepit. Mám teoretickou představu jak to budu dělat, ale budete-li mít někdo chuť a zkušenost již máte, podělte se semnou prosím o postup. Lepidlo jsem koupil při nákupu koberce.

Z mé zkušenosti mohu říci,že bych v domácnosti koberec nelepil.Aby se nevlnil.je potřeba mu nechat vůli,aspoň 5 mm okolo zdí.Před položením by bylo vhodné ho nechat aspoň 24 hod volně ležet,aby se srovnalo pnutí,vzniklé v roli.Hlavně pozor na rozměření,je nutno počítat s tím,že místnost nebude obdélník,ale jeden konec bude širší.Nakonec bych doporučil koberec olištovat.Buď specielními lištami s drážkou na vložení pruhu koberce,nebo nalepením proužků,nastříhaných ze zbytků koberce.Ty zakryjí mezerku u zdi.
JABRAKA