Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kouřový hlásič

zdravím, máme krbová kamna a chceme pořídit požární hlásič, nevím teda, zda je rozdíl mezi požárním a kouřovým hlásičem, ale také nevím, jaký typ by to měl být, můžete mě zasvětit a poradit? Díky vám:-)

Dobrý večer,budu řešit podobnou věc,také jsem si letos pořídil krbovky a budu pomocí teplovzdušného potrubí vytápět i ložnici.Doporučuji toto,nebo něco na podobném principu-Detektor CO s alarmem:price1cz.php .Mám doma i levný detektor,koupil jsem ho tuším v OBI asi okolo 150kč.Ten však funguje na optickém principu,až když je kouře mnoho,tak počne prostupovat trubičkou v detektoru,tam je nějaký fotoodpor na který svítí diodka,kouř zacloní diodku na fotoodporu se změní jeho odpor a sepne alarm.Nefunguje to na kysličník uhelnatý,takže nic moc.Také budu investovat do kvalitního detektoru.Totéž jsem učinil hned když jsem zabudoval plynový kotel,tak jsem koupil detektor zemního plynu s alarmem a možností vypnutí přívodu elektřiny po domě v případě úniku plynu.