Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Expanzní nádoba - na topné nebo vratné větvi?

Dobrý den, prosím Vás o radu.
Chci se zeptat na jaké větvi by měla být připojena expanzní nádoba u samotížného systému topení - topné nebo vratné? A dále pak, zdali nevadí, když se část železné trubky směrem k hliníkové expanzní nádobě nahradí měděnou - myslím, jestli se snesou ty materiály - radiátory jsou litinové, expanzní nádoba hliníková (banda na mléko). Předem díky moc za radu.

systém je samotížný, takže je připojená na půdě, je to hliníková banda na mléko - v současné době to je připojené na otopné vodě, ale budu měnit radiátory a ten, co to bude dělat to chce připojit na vratnou a část trubky vyměnit za měděnou ...

pripojiť potrubím na vratnú vetvu priamo u kotla, a taktiež prepad z expanznej nádoby zviesť do kotolne, keď sa doplňa vodu do systému vieš kedy je system plný až po prepad,
pripadne keď ideš už robiť zmeny tak inštalovať aj expanzomat, stojí cca ako jeden radiator