Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton a technická dvířka do šachty v panelovém domě.

Zdravím, zadělávám za WC šachtu se stoupačkama a uzávěrama vody sádrokartonem, ale potřebuji vyřešit přístup. V prodeji je sádrokartonová deska s panty a rámem ale za cenu 2500 Kč (600x600). Možná bych něco levnějšího usmolil sám, ale nevím jak pracovat se sádrokartonem, konkrétně přidělat rám (z hliníkových profilů), jak a čím přidělat panty, eventuelně magnety. Nemá někdo šikovný a jednoduchý nápad. Igelitový závěs ani "céčka" neberu :))

Pokus se využít na přichycení krytu šachty nábytkové magnety!Stačí uříznout desku sádrokartonu,boky zalepit perlinkou a zamazat akryltmelem,po zatvrdnutí přebrousit nejlépe brusnou síťkou a připevnit magnety.Magnety by neměly sloužit jako doraz.Zevnitř otvoru je nutno přišroubovat laťku jako doraz a na ni magnet.Plíšky,které dvířka přidrží k magnetu,je kromě přišroubování nutno i přilepit.
JABRAKA

Nám udělali na záchodě ke stoupačkám výkopný dvířka asi 30x30 cm, je to sádrokartonovej čtverec v hliníkovým rámečku, otvor je taky zarámovanej a dole je to na výklopných pantech, dá se to celý i vyndat. Nahoře je cvakací úchytka, takovýho toho typu - zamáčkneš jednou, vyklopí se to, zavřeš, zamáčkneš znovu a ucyhtí se to.
Nevím, jestli se ten rámeček prodává i s výplní, nebo je tam třeba ten sádroš uříznout ručně, koupil jsem již hotový byt, takže nevím. Ale velikost je dostatečná na to, aby byl přístup k vodoměru a uzávěrům, případně i jejich výměně.