Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netopí některé radiátory

Dobrý den. Mám kotel na tuhá paliva Dakon s nuceným oběhem,radiátory ploché,ventily klasické. Topím dřívím a briketami, Jedná se o chatu
(přízemí a první patro). Topení šlape jako hodinky, je tiché, ale jedna větev v přízemí zlobí. Jsou zde tři radiátory (bráno od kotle). První v
kuchyni hřeje dobře, druhý v koupelně do půlky a třetí na chodbě rovněž do půlky.Zpátečka je studená. Pokud zavřu kuchyň , oba dva radiátory se ohřejí, ale strašně pomalu Jakmile kuchyň otevřu, situace se opakuje.Přitom na druhou stranu od kotle jsou rovněž tři radiátory a ty hřejí během malé chvilky okamžitě (vzdálenost radiátorů od kotle u první a druhé větve je téměř stejná). Odvzdušňuji pravidelně, zkoušel jsem automatické ventily a ladil jsem s topenářem. Děs. Topení začalo hučet.Vrátil jsem se ke starým klasickým ventilům. Větev do koupelny jsem rozřezal a profoukl. Nikde nic .Nemůže být chyba v napojení za kotlem? Nemůže nějak první patro (které topí bez závad) blokovat větev do koupelny. Díky za radu
[mod]Z došlé pošty bez úpravy vložil: (Rce)[/mod]

možná je vzduchová bublina ve zpětné (studené vodě). Něco podobného jsem řešil nedávno doma po rekonstrukci části topení v domě. Nakonec to vyřešilo - znova vypustit všechnu vodu z topení - dofoukat tlakovou expannzní nádobu a znova pomalu oddola z kontle (uhlí) napustit vodu - odvzdušnit radiátory a huráááá topí to jak za mlada...