Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zaměření parapetů

Dobrý den,
potřebovala bych poradit jak zaměrit parapety. Jedná se o podkroví, zdi jsou ze sádrokartonu. Máme změřit jen rozměr od zdi ke zdi,
nebo se správně zapouštějí trošku do zdi(sadrokartonu). Prosím, poraďte....
Děkuji,
folda

V případě klasicky zděné a omítané novostavby nic nebrání zapuštění parapetů do ostění, ale nutné to rozhodně není. Klasický případ, kdy ze nezapouští je např. zmíněný sádrokarton, nebo třeba dnes masivní výměna oken v panelácích. Při měření nezapomeňte připočítat dostatečný přesah přez zeď, ale aby parapet zase příliš nezakrýval radiátor a nebránil tak cirkulaci vzduchu, z čehož pak pramení kondenzace vodních par na spodku okna, potažmo plesnivění ostění.