Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zateplení věnce

Zdravím všechny! Stvím domek z Ytongu 37,5cm obvodové stěny.Rozhoduji se, jestli věnec zhotovit z Ytong věncovek nebo z příčkovek 7,5cm a ty pak zateplit polystyrenem.Zbylo mi hodně polystyrenu ze zateplování garáže, takže bych se ho rád zbavil a ještě bych ušetřil.Kamarád tvrdí, že se obyčejný polystyren za čas někam ztratí.Chtěl bych se zeptat, zda bude do věnce stačit obyčejný polystyren nebo musí být fasádní či podlahový? Děkuji za všechny rady.

Milý pane, Váš kámoš něco slyšel, ale neviděl. Nevím co je obyčejný polyš a to jich znám velice mnoho druhů. Takže pokud použijete na obezdění věnce příčkovky(což schvaluji, páč U je drahé a křehké) použijte EPS 70Z. Fasádní být nemusí. Klidně ho přilepíte lepící pěnou, pak beton.

Jen se zeptám, Ytongu 37,5cm Lambda? Jak budete řešit překlady a jeich tepelné mosty?
(ty nejsou "lambda"?)

Ano, obvodové zdi jsou Ytong Lambda.Překlady na obvodu jsem řešil UPA armovanými profily od Ytongu, protože mám ve stejné úrovni i věnec.Původní záměr v projektu byly ocelové "I" nosníky,což jsem svým selským rozumem zamítl.:-)
Ještě k tomu polystyrenu, označení už si nepamatuji, ale je na něm červený pruh. Byl to polystyren na zateplení střechy,takže není tvrzený.Mám ho dost na zateplení celého věnce, mohu ho tedy použít?

Zdivo z tvárnic YTONG Lambda 375
[http://kutilska.poradna.net/file/view/261-preklad1  -jpg]

Překlad YTONG 375
[http://kutilska.poradna.net/file/view/262-preklad2  -jpg]

Překlad YTONG 300 + PPS
[http://kutilska.poradna.net/file/view/263-preklad3  -jpg]

Z hlediska součinitele prostupu tepla (SPT) to hloupost neni, otázka je jak by to bylo ze stránky statiky.

LAMBDA sice zní hezky a hodnotu SPT má celkem slušnou, ale je to jen část zdiva. Obyčejný překlady, který mají hodnotu SPT na limitu požadovaný hodnoty (U=0,38W/m^2K), sou v podstatě tak trochu tepelnym mostem.

Taky jsem zvědavej, co ti poradí (též mě to zajímá, protože na tom budu stejně).

Ještě k těm překladům: ty máš okenní otvory až po strop a překlady nad nimi jsou součástí věnce nad stopem nebo máš nad okny překlad a věnec až nad ním (okenní otvory končí níže pod stropem)?

Když to vezmu po řadách, tak to mám takhle: okenní otvor 150cm(6řad), nad ním překlad UPA Ytong (ten bych chtěl zateplit) a tento překlad je zároveň i součást věnce,protože je ve stejné výšce.Na to by měly přijít stropní panely, takže nad oknem vznikne 25cm výška zdí ke stropu.Nechtělo se mi dávat klasické překlady od Ytongu,páč bych je neprovázal železobetonem a hlavně kdo se s nima má tahat.:-) Stačí, že jsem si pořídil dva nad vnitřní dveře v nosné příčce...:-)