Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadní voda přes cizí pozemek

Chalupu mám koupenou více jak 10 let, až nyní jsem zjistil, že přes můj pozemek cca20-25 m vede pod povrchem zahrady a dvorku odpadní voda od dvou sousedů nade mnou, roury betonové třicítky.Na toto jsem nebyl upozorněn ani sousedy, ani bývalou majitelkou. V jednom případě jsem měl již zaplavenou přilehlou stodolu.odvod jejich vody je veden do silniční kanalisace.Prosím o náhled zkušenějších, díky

Já mám něco podobného. Přes můj pozemek jsem umožnil za nájemné přístup sousedovi k jeho domku. (500Kč za rok) Minulý soused z tohoto domu a soused vedle požádali, zdali by nemohli přes můj pozemek vést kanalizaci.

Upozornil jsem je na "zájmové" uzemí telecomu, kdeje kabel a vše bylo OK. Domluvili jsme se jako sousedi.

Jak to bude dál, až děti našich dětí se budou hádat?