Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení polystyrenem 10 nebo 15 cm??

Prosím o radu ohledně vhodné tloušťky polystyrenu na zateplení. Na hrubou stavbu jsem použil cihly Hart Porotn 30 P+D (P12), kde výrobce uvádí R 0,70. Chystal jsem se zateplit fasádním polystyrenem tl. 10 cm, ale známý mi tvrdí, že to je málo, že ať tam dám raději 15 cm.... kdybych použil tu 15, nebude to mít negativní vliv na "rosný bod"?? Máte někdo zkušenosti se zateplením podobných cihel pouze 10 cm??

Díky za pomoc.

ja tak pred rokem počítal rosný bod u zdi z 40 cm plné cihly i 40 cm ytongu. a vyšlo to téměř stejně. teplota venkovni byla v min. -20, vnitřní klasika, vlhkost vnitřní také běžná pro rd. šířka polystyrenu, skrz rosný bod, byla u 10cm málo, u 15cm a -20C uz bylo lepší.