Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní schody na terasu (ve výšce 4m)

Ahoj, potřebuju poradit. Chci oddělit horní patro baráku a schody do něho navézt podél boku baráku na terasu. Bude nutné jedno mezipatro. Jsem student a tak přemýšlím nad tím, jak to udělat co nejlevněji ale aby to bylo spolehlivé a vypadalo to jakž takž. Bude to jediný přístup do patra, takže schody budou muset i něco vydržet když se po nich potáhne skřín atd... Díky za vaše nápady a za pomoc.

Ja bych to resil jako smontovany z jednotlivejch svarenejch dilu, ktery bych si dal pozinkovat. Mezipatro jako pozink rost, v pripade setreni prkna na par jeklech/L profilech, stejne tak schody. Jinak je to cely vlastne prutova konstrukce, vypocty docela jednoduchy a nezaludny, jediny misto, kde by to mohlo mit tendence rupnout sou ty svary, pokud to neumis, asi to nebude to pravy misto kde se to ucit.

Nebudu to kreslit,ale asi bych situaci řešil postavením zdi na šířku schodnic kolem rohu budovy.Na rohu by byla malá rovná zona a pak by za rohem pokračovaly schody dál.Zeď by mohla být i z betonu.Schodnice by byly zakotveny do stěny domu.
Ale stejně si myslím,že to zadarmo nebude.
JABRAKA