Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha RD

Dobrý den,

prosím o radu při rekonstrukci podlahy RD.

Stávající podlaha je v přízemí, není podsklepená a nachází se cca 1 metr nad úrovní okolního terénu. Podlha sestává z dřevěných desek, přibitých k trámům, které leží na podkladu ze škváry, plev a kdoví čeho ještě.

Obvodové zdivo je z pálených cihel, vodorovná izolace je provedena lepenkou - zdi (alespoň na první pohled) nejsou vlhké.

Stávající podlahu bychom rádi nahradili betonovou.

Můžete mi prosím poradit:
- zda má v našem případě smysl obkopání základů a použití nopové fólie + drenáže,
- zda je potřeba zajistit odvětrání prostoru pod novou podlahou (štěrk frakce 8/16 + flexibilní drenážní trubka),
- z jakých vrstev (resp. o jaké tloušťce) by nová podlaha měla sestávat,

Děkuji za vaše rady.
Láďa

1)zda má v našem případě smysl obkopání základů a použití nopové fólie + drenáže*****nemá smysl, páč to jen omezí, nikoliv neodstranění vlkost.
2) zda je potřeba zajistit odvětrání *****jako pouštět mráz pod podlahu?
3)zhutněný podklad, podkladový beton, hydrolepenka, tepelná izolace, beton, nebo anhydrid, povrch podlahy