Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto primalex na sadru

ako mam naniest primalex na sadru ked mi to vzdy popraska resp. robia sa bublinky ktore pri dotyku prasknu
mam stenu s drevotriesky na ktoru som davnejsie naniesol sadru aby vyzerala ako "skutocna stena" sadra pekne drzi voebc nepraska nic az dokedy som nanu nenaniesol stecom farbu primalex biely
valcekom tam vzniklo ovela viac bublin
poradte co robit vopred dik, som kutil zaciatocnik (iba 5-6 roky robim doma vselico)

pravděpodobně je vaše základní chyba čistá sádra. Pro opravy prosklin se do sádry přidává původní omítka, aby to nebyla jen sádra, jelikož ta časem bobtná a zase praskne, ale aby plnila jen funkci pojidla, a za druhé se do směsi přidává přímo i Primalex, což zpožďuje tvrdnutí a usnaďnuje přemalováni...

Sádra určitě hodně nasákává.Takže je potřeba penetrační nátěr,aby se vytvořila dělicí vrstva,ale je nutno počkat,až dostatečně proschne.Nátěr pak by už měl být v pořádku.Při malování válečkem použijte předepsané ředění,bublinky se tvoří také proto,že je barva moc zředěná.
JABRAKA