Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lednice "chrochtá"

Dobrý den,
máme novou lednici (HAIER HRFN - 250D)a k našemu nepříjemnému překvapení kromě tichého předení vydává i "chrochtavé" zvuky. Ozývají se nahoře poblíž mrazáku, laicky řečeno - jako by byla "zavzdušněná" (i když netuším, zda lednička může být zavzdušněná). Případná reklamace je obtížná (5. patro po točitých schodech bez výtahu a bez dodávky :o(
Tak kdybyste někdo věděl.....
Předem děkuji za odpověď.
Dáda

Já mám lednici starou několik let, je to Ardo, s odděleným mrazákem dole, jednokompresorová. A chrochtá taky, z počátku mě to znervózňovalo, ale pak jsem si zvykl. Na funkci to zjevně vliv nemá. A nejen že chrochtá, ale občas v ní něco zvonivě cinká, jako kdyby tam něco kapalo.

DĚKUJI za objasnění - ulevilo se mi!
Je pravda, že pivo vždycky záhadně rychle zmizí (onehdá se dokonce "vypařila" i pečená kachna :o(
Zkusím se s těma klukama mrňavejma nějak dohodnout...
Bez ohledu na výsledek jednání na nejvyšší - pardon, vlastně nejnižší - úrovni mi klid do duše a kuchyně vnáší skutečnost, že aspoň nemlaskaj´, ne.....´, ne.......´a netloustnou (zatím) :-D