Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlumení okapní roury

Hola! Mám nové okapy, které jsou za domem svedené do několikametrové svislé okapní roury. Když začne pršet, voda tou rourou nestéká po stěnách, ale do velké míry padá. Dělá to – alespoň na moje uši – strašidelný bordel, takže jsem se chtěl zeptat, jak se dá voda umravnit. Přemýšlel jsem, že bych koupil řetěz a zkusil vodu ukecat, aby stékala uvnitř roury po něm. Nebo je na to nějaký systémovější fígl?

Težko řícit. Uvažuji: Má ta voda namrzat ne stěně roury nebo na řetězu... Když mrzne, neteče voda. Když teče voda, nemrzne... Urřitě pevné připevnění není na škodu ;-). IMHO by stačil krátký řetěz, vedený ze žlaby jen kousek na stěnu roury. Já ten zvuk znám, taky mi drnčí roury, ale mě to vevnitř baráku nevadí a venku za deště necourám :-).

Rampouchy vznikají špatně izolovoanou střechou a případně rozpálením částečně holé střechy sluncem (řádně zasněženou střechu slunce neohřeje, paprsky sníh víc odrazí, než vstřebá). Na střeše sníh nataje a v chladném prostředí kolem domu zmrzne. IMHO je pak jedno, jestli takováto tekutina zmrzne na řetězu nebo uvnitř roury. Váží furt stejně.

Hmmmm... a není dole na svodu odskok? Tam by to mohlo pěkně bubnovat.
Mohlo by se to omezit podložením svodu v objímkách čímsi měkkým, aby se to nepřenášelo do zdi.(na to je už asi pozdě)
Nebo eventuální odskok zkusmo omotat pěnovým mirelonem.

Díval jsem se v Mariánských Lázních na montáž okapů z titanzinku na třípatrovém lázeňském domě a hodil jsem s klempířema řeč,co tam do toho svodu montují za kabel.Dostal jsem jednoduchou a geniální odpověď.Topný kabel.Zabrání rezonanci roury i zamrzání v zimě.
JABRAKA