Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem foukaná izolace Ciur

Dobrý den, můžete my dát svůj názor na zateplení šikmin v rodinném domě. Jedná se o tři roky starý rodinný dům se sedlovou střechou, kde v horních patrech jsou v ložnicích a v koupelně šikmé stromy (začínají ve výšce 1,7 m od podlahy). Součastný stav je takový, že je sádrokarton, parozábrana (igelit), cca 20cm vaty, parozábana (tkanina), a tašky bramac. Vata není pod krokvemi a proto chci zateplení předělat. Na střeše jsou latě, ale není pod nimi kontralať, což nevím jestli může způsobovat nějaké problémy.
Chtěl jsem vyndat všechnu vatu a nafoukat tam izolaci od firmy Ciur (vatu bych předal na strop). Doporučily by jste tento postup. Díky za odpovědi

Problém je v tom, že z půdy se tam ta vata nedá dobře nacpat (délka podhledu je cca. 2 m), takže jediný způsob jak jí tam dodat je rozebrat sadrokartovové podhledy a do toho se mi zrovna nechce.

Vy máte novou krytinu, a nemáte odvětrání folie?
neví, kterou fólii máte na mysli, ale jak píši, když dělali střechu nedali kontralať, takže mezi taškami a fólií je jem malá mezera. Podhledy nám vlhli jen v místech kde jsou hlavy šroubů v sádrokartonu a na jednom místě pod krokví (tam není ta vata), ale není to nic tragického (jen pár cm čtverečních).