Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonové schodiště

Dobrý den,
chystám se dělat betonové venkovní schodiště. CCA 5 schodů jako vchod do domu. Máte někdo nějaké fígle, nebo čeho se vyvarovat? Zároveň by mě zajímalo, jestli nemáte někdo nějaké tabulky, kde jsou uvedené orientační rozměry schodů. Výška, hloubka...

Předem moc děkuji

Pro výpočet rozměrů schodu platí stovky let následující vzorec:
2H + B = 610 - 630 mm
H = výška schodu
B = šířka schodu

Fígle asi žádné nebudou. Spíše čeho se vyvarovat. Kotvit - provazovat s domkem jen v případě, že má s domkem souvislé základy. Pokud jste ale se schodištěm nepočítali už při základech a budete ho dělat dodatečně, pak určitě oddělit od domu, aby mohlo dilatovat.

edit: pro tErmita.. a mas to v milimetrech.. at zase nerejpes... :-D