Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozemek s častým zásahem blesku?

Jde prozatím o předvýběr vhodného pozemku pro stavbu. Starousedlík, bydlící blízko zmíněného pozemku (v blízkosti les a další dům) tvrdí, že tahle oblast je často stíhána blesky při bouřkách. Je to opravdu mmožné, že existují místa s nadměrným výskytem blesků?

Pavel

Záleží na profilu krajiny, směru odkud jde bouřka, v jakém okamžiku je oblačnost dostatečně nabita pro výboj.
Takže jednou může blesk uhodit na začátku lesa, jindy oprostřed do vyvýšeného stromu.

Záleží na umístění budoucího domu. Pokud by byl první vyvýšenou budovou od západu nebo jihozápadu tak bych váhal.