Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motor ke kolu

Zdravím vás,

někde na vesnici jsem viděl pána, který má na obyčejném horském kole malý motorek s nádrží asi na 1L, nízká spotřeba ale člověka to v pohodě utáhne. Nevíte, kde sehnat takový motor?

Díky, Tomáš

Dobrý den,tato kola se vyráběla přímo u nás v městečku,motorek byl okolo čtyřech tisíc,připevněn nad zadním kolem,prořízlý blatník a třecí mechanizmus poháněl kolo pgumovaným válečkem přes plášť,jezdilo to slušně,měl to můj soused.Do větších kopců se tomu muselo pomoci šlapáním:-)Motorek se startoval rozšlapáním kola a přes pákový mechanizmus se přiklopil třecím válečkem k plášti,velice jednoduché.Šikovný kutil to vyrobí z motorové pily:-)