Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaké pletivo??

Ahoj, prosím o radu, jaké pletivo použít na běžné oplocení zahrady.

Přikláním se spíš k PVC pletivu, od českého výrobce. Dívala jsem se na pletivo Radovan nebo Buchlovan, ale nevím, jaký průměr drátu použít? jestli stačí 2,4 mm?

Dobrý den,koukněte sem: www.e-pletivo.cz .Ze svého hlediska těm polastovaným pletivům moc nefandím,konce jsou neuzavřené,takže do pletiva zatýká voda.Jsem chovatel a mám všechny voliéry z pletiva pozinkovaného,ošetřeno asfaltovým lakem a několik desítek let vše OK:-)

konce jsou neuzavřené

Toho bych se nebál. Plast je na tom dost fest. Několik desítek let to nemám, ale tak 15 let určitě. Též neporušeno. Hlavně se to nemusí natírat, staré pletivo na rámech plotu jsem při každém natírání strašlivě bohapustě proklel a stejně se vylámalo.

Nejběžnější je drát 2,7 mm a oko 50 mm. Ale to záleží spíš na plánovaném využití. Budou tam pobíhat zvířata? Pak menší oko a pevnější drát. Bude podél plotu nějaký živý plot? Pak stačí slabší drát a větší oko.

Ale jinak je to v podstatě jedno. Vem tu klasiku :-)