Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně připevnit IPU?

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak správně připevnit IPU. Podařilo se mi po delší době koupit garáž, ale má poškozenou střechu z IPY. Poškození se v tom, že některé pásy IPY jsou z části odchýlené a část je také porostlá mechem. Jak ji správně opravit? Vím pouze to, že se nějakým způsobem natavuje a to je vše. Děkuji za rady.

IPA... no tfuj!
Odstraňte mech, osekejte, okopejte veškeré nesoudržné části, nejlépe by bylo, kdyby se vám povedlo odstranit vrstvu v celé ploše. Pak si pozvěte řemeslníka, který vám novou izolaci se zárukou položí. Budete mít méně starostí a IMHO rozhodně ušetříte. Jako mnoho jiných činností je i natavení v zásadě velmi jednoduchá operace, ale s neznalostí se napáchá víc škody než užitku. Neumím si představit jak vám zde někdo bude umět, jak moc materiál ohřát, aby bylo natavení dostatečné, ale aby se nepřepaloval atd, atd...

Přesně tak, taky jsem kdysi jen tušil, "že se to nějak natavuje". Stačilo vidět zkušeného řemeslníka v akci, poslechnout si jeho komentáře, rady, zkusit si to pod jeho velením (když ho má člověk v příbuzenstvu, tak je mu hej) a až pak člověk zjistí, že na tom vlastně nic není.