Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podlaha v obytném podkroví

Zdravím,
už týden chodím s hlavou velikosti pátracího balónu až jsem sebral odvahu a rozhodl se zde vznést svůj dotaz.
Nazrál čas abych pokročil s rekonstrukcí domku a na řadě je nyní úprava půdního prostoru na podkrovní místnosti. Zdi a stropy mne netrápí, práci se SDK neovládám a zrovna na podkroví se ji učit nehodlám. Tudíž bude vyřešena zakázkou pro místní profíky. Na podlahu z OSB desek bych si ale troufal (zatím, než mi to rozmluvíte). Vrchní mazaninu včetně prken a zásypu jsem odstranil, po napuštění zbývajících dřevěných prvků Lignofixem jsem mezi trámy vložil 10cm skelné vaty. Trámy jsou ale na části stropu nastavované a podlaha není zcela rovná takže se nevyhnu posazení podlahy na rošt. Co jsem vyčetl na netu, používají se většinou hranoly 8x8, nebo 10x8cm. Ty se při konstrukci roštu do roviny vypodkládají? Čím? Jak se mají latě křížit (viz obrázek)? On každý centimetr se hodí, od trámu ke kleštinám je minimální výška jen asi 220cm.
OSB desky nejspíš 18mm ve dvou vrstvách "přes sebe", že? Trámy cca 20x17cm, rozteč 95cm.
Předem děkuji za rady, náměty a postřehy :beer:.

Sakra, to je otázek! Pokusím se je postupně zodpovědět:

když jste dal mezi trámy izolaci, tak jste dosáhl čeho?

Vata mezi trámy je z toho důvodu, že přízemí je obývané a původní zásyp byl opravdu jen symbolický. Tudíž jsem z důvodu alespoň částečného zlepšení stavu zateplil mezi trámy. Ponecháním vaty i po úpravě na obytnou část si slibuji lepší protihlukovou izolaci. Míněny trámy stropní.

Plánujte i kročejovou izolaci? rošt jen křížem přes sebe, nebo ani nemusíte (proč taky).

Zatím ano, mezi obě vrstvy OSB desek. Od roštu si slibuji srovnání výškových nepřesností.

Jaké bude zatížení podlahy? Co tam bude? akvárko, nebo jen obydlí?

Přesné zatížení podlahy ze mě nedostanete, neboť to ani netuším. Bude se jednat o dětský pokoj a manželskou ložnici takže pár skříní, postel a TV. Akvárko zůstává v přízemí, neriskuji dokonalé prolití baráku.

Když máte vatu mezi trámy, na to položíte OSB desky víte co se stane?

... že vy mě tu chcete strašit kondenzací vzdušné vlhkosti?

....stavu zateplil mezi trámy.... jako zateplení mezi vytápěným prostorem? protihluková- kročejová nebude fungovat jen mezi trámy.

Nějak si nerozumíme. Přízemí domu bylo obývané, podkroví nikoliv. Jednalo se o klasickou půdu bez jakékoliv izolace směrem ven. Proto ta izolace mezi stropními trámy. Nechce se mi ji dloubat ven, když už jsem do toho vložil nějaké finance a úsilí. Proti kročejovému hluku by snad měla fungovat izolace mezi oběma vrstvami OSB.

Jacku,proto jsem ti doporučil Sádrovláknité desky.Ty mají zásadně i lepší kročejový útlum,jsou vláknité.A že je to novinka?My s nimi děláme už několik let.Kdyby byly trochu levnější,i bychom se vyhýbali sádrokartonu.Ale co se týče toho podkroví,pokud ho chceš obývat i v zimě,neizoloval bych tepelně podlahu,ale věnoval bych spíše pozornost střeše.A nenechat se hlavně opít rohlíem a chtít aspoň 20 cm kvalitního izolantu(Rockwool)mezi krokve a pod sádroš.
JABRAKA

O víkendu mi má přijít sádrokartonář kvůli cenové nabídce. Mimo jiné jejich firma dělá i podlahy, tak se chci zeptat na jeho názor. Na izolaci mezi krokve plánuji 15 cm. Víc se nevleze (pokud se krokev nenastaví), další bude "napříč" podle obrázku milana cukrare.
Díky za příspěvek.

Jacku, máte pravdu, nerozuměli jsme si, já se domníval, že vatu tam dáváte teď. Krokve se nenastavují, ale používají se různé závěsy od 5 Kč do 40Kč. Vatu dejte podle svého věku, alespoň 24 cm.
Jak píše Jaroušek, tak Rigidur má lepší vlastnosti jak SDK, ale i cena je jinde. Je třeba aby jste vzal kalkulačku a počítal co se Vám vyplatí a co koupíte kolem sebe.