Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podřezání zdiva

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně podřezání 75cm zdiva. Ohledně té tlouštky jsem si řekl že bych tu zed podřezal na polovičku zdi- hodil izolaci-podezdil a pustil bych se do zbývající části z druhé strany, a izolaci bych uprostřed napojil a znovu dozdil a šmitec. Kdo s tím máte zkušenosti myslíte že je to užitečné nebo by bylo lepší podřezat po celé délce(klasicky). Příčkovky jsem podřezával ale tohle bude horor:-?. Díky za rady

na polovičku zdi- hodil

absolvoval jsem to jednou,(ruční práce pilou z katru) a neumím si představit, jak napojuješ v polovině hloubky zdi izolaci, natož jak se z druhé strany trefíš do té spáry, která bude v asi v kamenné zdi krapet "vlnitá".

Kamzíku, prosím, neberte to jako kritiku, ale radu.
219-snimek-006-jpg--- vlevo vydím "maltu" to je ta správná, na tlakovou myčku, půjde Vám to lépe a bez otřesů. Ještě nevidím klínek, mezi novou a starou cihlou. Vy neklínujete? Proč nepřesahuje lepenka, aby mohla izolace pokračovat svisle dolů?

/220-snimek-009-jpg--- nevidím ponechaný prostor pro přivaření dalšího pruhu lepenky. možná že po zvětšení je tam asi 5 cm na přesah, ale u minulého snímku není nic.

221-snimek-007-jpg----vazba cihel je nic moc, a hlavně, přikryjte si lepenku, páč jak jí zamažete maltou, musíte jí čistit a pak jde špatně přivařit další lepenka.

Přeji aby bylo 22 metrů již za Vámi.
Já měl 130-150 metrů 50-90cm tloušky. Vím co je to za dřinu, šetřete se.

Klíny jsou nezbytné. Taky jsem to absolvoval, 50m 45cm zdi. Klíny musí "vynést" zeď zpátky, aby si nesedala a nepraskala. Maltu bez kamínků a bez vápna (kamínky mohou prorazit izolaci a vápno ji žere. Vyzdít, natloct klíny (nechal jsem si nařezat dubové) a snažit se do spár co nejvíc napěchovat maltu. Držím palce, je to nevděčná rasovina.

Zdravím, v současné době řeším stejný problém u smíšeného 70cm zdiva, ovšem navíc s tím, že místnosti, které mají být izolované jsou obývané. Bylo mi nabízeno podřezání diamanovým lanem s vkládáním PE folie ev. při zapadávání spáry nerez plechy. Další méně invazivné metody jako chemická injektáž nebo elektroosmotická jednotka. Jaký je váš názor na tyto metody. Předem díky za odpověď.

Neprostupná je jen pevná překážka. Osmoza i injektáž jsou méně spolehlivé. Někde možná zaberou, ale pevná hydroizolace zabere všude.
Ale musím dodat, že stejně důležitý je i odvod povrchové vody, provedení podlah a obývání. I prázdné novostavby zatuchnou.

Neprostupná je jen pevná překážka

To je mi jasné, ale prostě to nejde. Podlahy chci řešit Iglů systémem, ovšem mám malý problém v tom, že nemůžu napojit odvětrání na dvě světové strany, jak uvádí v návodech k montáži. Myslíte, že by to mohlo fungovat s přívodem a odvětráváním na jednu stranu?