Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z čeho schody na terasu

Zdravím. Potřebuji udělat schody na terasu. Je to asi pět schodů 1200 x 250. Chtěl jsem svařit jednoduchý rám a vylít betonem nebo vložit kachle. Také by pasovaly rozměrově obrubníky, které se dávaji k zamkové dlažbě, ale ty asi nebudou příliž pevné. Máte ještě jiný nápad? Dík.

Když už ocelový svařovaný rám, proč nezkusit rovnou celokovové schodiště použitím pozinkovaných roštů? Z PORO roštů se vyrábí přímo schodnice, které jen našroubujete na nosnou konstrukci a je hotovo. Ještě mně napadá dřevěná fošna na ocelové konstrukci.

Máme schody z roštů do kanceláře. Obzvlášť vhodné v zimě, sníh propadá a nemusí se pracně likvidovat. Sice nutno dát bacha při namrzlém povrchu na hubu (zase to nejde posypat solí), ale výhoda, že se tam nedrží ten bílý hnus to předčí.

Do altánku jsem kamarádovi kdysi dělal schody ze dvou "jeklů" (možno též úhelníky, téčka,...). Navařil na ně šikmo napříč úhelníky a na ty přišrouboval nakrájenou fošnu.