Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za ptáka?

Váhal jsem, jestli to dát sem nebo na tera...

Dnes ráno jsem našel na zahradě tohoto ptáka - foto 1 a foto 2.

Podle toho, co jsem našel, by to mohla být Sluka lesní. Je to opravdu tak?

Teorie smrti:

1) Pták ležel cca 10 m od drátů vysokého napětí.

2) Poraněn nebo zabit dravcem, který ho poté ztratil.

3) Umřel sám v letu (třeba stářím) a poranění vzniklo pádem.

Co vy na to?

Podle mně je to na 99% opravdu sluka.
Ad teorie smrti: měls ji odeslat na forenzní analýzu místo do popelnice.:-p
Můj osobní tip praví, že vrahem je nějaký dravec, který ji sice sejmul, ale neměl sílu ji odnést. Kdyby to bylo od vysokého napětí, IMHO by to místo muselo být aspoň trochu očouzené.A aby ji za letu klepla pepka a ona se poranila při pádu, to by podle mně musela spadnout z velké výšky, do které myslím sluky nelétají.