Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracka ew952S - vypustanie vody

Pracka nevypustala vodu . . .hladal som, kontakty, nic . . az som rozobral cerpadlo . . . zasvinene ze sa ani netocilo. Po ocisteni neni problem, zeby nevypustilo vodu, ale po vypusteni vody este aj 2-3 min, bezi cerpadlo v podstate uz naprazdno nez zacne zmychat. Vyzera ako keby nereagovalo nejake cidlo hladiny a cerpadlo skonci na case. Ale zase vodu na dalsie plachanie napusti, takze cidlo hladiny reaguje. Predtym ako plachalo, a ked nevypustil vodu, tak stala pracka po dobu co malo bezat cerpadlo, ale vodu nevypustilo, tak potom ani na dalsie plachanie nenapustal. Snad som to jasne napisal :-)

takze cidlo hladiny reaguje.

Nemohlo dojít ke slepení kontaktu v programátoru a teď tam vadí nějaká opálená pecka resp. přechodový odpor?
Jestli se tedy programátor nezměnil a je to pořád mechanicky otáčené soukolí "různých vaček",
tak prostříknout nějakým čističem kontaktů a manuálně protočit několikrát dokola.

prave ze som ich prefukol, spinace pekne spinaju, ten jeden raz, ten vecsi 3x pri roznom tlaku . . . ale ako skontrolujem ten tlak . . . ono to vyzera tlak, ze su tlakove, nie podtlakove, takze pri atmosferickom by mali byt vsetky vypnute (alebo zapnute, proste ked fuknem, pocujem ako s aprepinaju)

Já si myslím, že problémem bude časový spínač čerpadla. Máme doma pračku Zanussi (nevím, jaký typ přesně), ale v průběhu praní, když vypouští, tak čerpadlo běží po celé jedno cvaknutí programátoru, i když už nemá co čerpat… Takže bych to hodnotil spíše jako vlastnost, než chybu…

aj tu bezi aj ked uz tam voda nieje, ale akonahle zisti ze uz neni co cerpat by sa malo zapnut ktaucke odstredenie - cerpadlo stale bezi, a odcerpa este vodu ktora sa ziska odstredenim, potom cerpadlo vypne, a napusti sa nova voda na dalsie plachanie