Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kámen na sokl a komín

Zdravím, sháním, nějaký "šedý"(modrošedý) kámen, když jsem se tak díval na vzorky tak nejvíc se nám líbil, Gneis šedý a Břidlice zelená, chci jej lepit na polystyren , takže by kámen měl být silný 1-3 cm, skladba bude na "divočinu". Nemáte někdo nějaký dobrý a hlavně cenově zajímavý kontakt na kámen?
Ukázka:
www.kamenmazl.cz

Nejlepší asi přímo od výrobce, v okolí máme spoustu lomů ale záleží odkud jste. Možná by vyhovovala naše Mrákotínská žula, řežou ji tu z bloků na 2,5 až 10ti cm pláty které se brousí nebo leští a kdysi se prodávali zlomky těchto plátů na paletách za hubičku.V okolí není jediný barák který by z toho neměl něco uděláno (pokud budu mít zítra čas tak něco nafotím). Zadejte do google: lom Sumrakov, lom Mrákotín. Samozřejmě záleží odkud jste, dneska je drahá doprava.

Levný obkladový kámen na sokl se dá koupit v Baumaxu, hledej pod názvem porfyr. Vzhledově odpovídá asi nejvíc tomu "Gneis šedý". Nevýhoda je, že se musí vzít celá paleta, pozor, nezkoušet odvézt na běžném vozíku za autem najednou! Vezl jsem to nadvakrát a i tak jsem si oddychl, když to bylo doma.

V rychlosti nějaké fotky. 01. zrovna včera lepeno na polystyrenový podklad (materiál získán procházkou po lomu)v horní části fotky jak jinak kamenný parapet:-). 02. 03. Pod mojí terasou (stáří cca 20 let). 04. 05. výjezd z garáže (stáří taky 20 let). 06 Komín po 10 ti letech:

Přesně to nevím. Rozměr EUR palety je 800x1200 mm, výšku bych odhadl na min. 750 mm. Hustota žuly je 2800 kg/m3, jsou tam ovšem nějaké mezery, takže dejme tomu 2000 kg/m3, což by dělalo cca 1500 kg. Na vozíku jsem běžně vozil skoro tunu písku, tady s tou paletou měla co dělat i ještěrka. Chudák se s tím zadrbnul na zlomu zámové dlažby před hypermarketem. Pokus o naložení celé palety skončil zadními koly auta ve vzduchu, péry vozíku nadoraz a rychlým zvedáním zpátky. Myslím že 1,5 tuny nebude přemrštěný odhad.:-)

A ještě se chci zeptat, jak by jste jej lepili, mám dilema jestli to dávat na lepidlo pro kámen , nebo na klasickou maltu (cement+písek). Někteří řemeslníci co jsem s nima mluvil tak doporučili lepidlo jiní zase maltu:-? a co já ted :D.

Kamený obklad je silný tak 1-3 cm a lepim na polyš potažený lepidlem.

Mno.. my jako stavební firma zabývající se i prodejem stavebního materiálu máme v prodeji lepidla Ceresit, ale upřimně.. pokud jde o nějaké bonbónky, tak používám raději produkty SCHÖNOX.
Tady bych asi doporučil nejprve penetraci SCHÖNOX SHP jako kontaktní můstek a pak lepidlo SCHÖNOX řady STONELINE. Okrajově se u lepení setkávám ješte s materiály BOTAMENT. To je ze stavební chemie zhruba všechno. Regionální zastoupení výrobců je ale dost různorodé, takže co do hodnocení ostatních materiálů nechávám prostor ostatním.