Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ocelovy preklad ,, I ,,

Dobrÿ den, mam v planu propojit dve garazova vrata do jednech velkych.
Vznikne me pro preklad rozpeti 6,8m. Bude problem prepazit tuto vzdalenost?
Jedna se o vetsi RD z palenych cihel.
Jen pro kalkulaci jsem si vytipoval dva ocelove profily ,, I ,, 220mm. Bude to stacit?
Budu muset prostor mezi nima vylet betonem a armovat?
Nebo je zapotrebi jeste vetsi profil?
Dekuji za pripominky
Dalin

Rozpon 6,80m už je dost. Neříkám že to I 220mm nevynese, pokud se mezi vloží správná armatura a řádně vybetonuje, tak určitě. Možná by bylo levnější zabetonovat čistě monolitický armovaný průvlak, ale to by se musel spočítat, pěkně vybednit a hlavně dobře vyarmovat. Protože ale nevím, jaké konstrukce jsou nad tím, a jestli budete schopni zvládnout monolit, šel bych raději na jistotu do 240.

já řešil podobný problém a známý statik mě řekl to samé, monolitycký a dobře vyarmovaný průvlak unese víc než železný profil stejného rozměru. Nebo unese- ono to unese stejně, ale ten profil má nějaký prohyb, kdežto spojená armatura s betonem tento prohyb nemá (nebo ho má menší).
Asi bych si to ale taky nechal spočítat, abys pak kvůli pár tisícovek nedělal opatření v několika násobně větší hodnotě.