Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem půjde připojit prostorový termostat?

Rodiče mají doma plynový kotel KP, rok výroby asi 1991, konkrétní model bohužel nevím, asi to ale byl nějaký spíše levnější model. Loni se pokazil spínací obvod a byla tam nainstalován nový (značka Honeywell).

Nevím, jestli jsou tyto informace dostačující, ale chtěl bych se zeptat, jestli je k tomuto kotli možné připojit libovolný prostorový termostat, nebo jestli je při výběru nějaké omezení. Rodiče dosud termostat nemají, a chtěl bych proto nějaký vhodný koupit (nejspíš asi drátový, protože vzdálenost do obýváku je dost velká).

Za radu moc děkuju!

a chtěl bych proto nějaký vhodný koupit (nejspíš asi drátový, protože vzdálenost do obýváku je dost velká).

No a právě z těchto důvodů bych koupil bezdrátový.
Jsem v práci tak ti nepovím typ, ale už 3 roky používám bezdrátovy termostat přes dvě patra RD ke kotli Baxi Nuvolla a naprostá spokojenost. Každý prostorový termostat je v konečném důsledku "spínací kontakt", připojený na svorky kotle (termostat je vysílač, na kotli je přijímač se spínacím kontaktem). Ke tvému Honeywellu bude určitě pasovat také. Ten bezdrátový jde přenášet po bytě a tím si určit které teplo má řídit. Manželka například když potřebuje trochu přitopit, tak ho položí na parapet u okna.

Ke každému kotli, který má něco na el. ovládání lze použít každý termostat!! jedním slovem jakýkoliv.....
Jak píše kolega přede mnou,bezdrátový je bez vodičů!! funguje jako vysílač a příjímač...
Pokud máte kotel bez termostatu, zbytečně protopíte moc kaček.....za jednu sezónu jej máte zaplacen!!!!

Moc děkuju za rady. Asi dám nakonec přednost drátovému termostatu, protože do obýváku by musel signál ze sklepa překonat několik zdí (asi tak 5 nebo 6), což mně nepřipadne jako moc reálné.

Když jsem se rozhlížel po internetu, tak jsem si vytipoval termostat PT21 od firmy Electrobock z Kuřimi za zhruba 1000 Kč.
http://vltava2000.cz/dufa/goodsdetail.asp?strGoods ID=ELBOPT21

Máte někdo zkušenosti s tím, že by to mohla být dobrá volba? Není na tom PI regulace, ale jenom hystereze, ale doufám, že by to nemělo mít nějaký úplně zásadní vliv na úsporu. Taky k tomu asi nepůjde připojit venkovní čidlo, ale myslím, že teplota vody v topení se dá na kotli nastavovat ručně, podle toho, jak zrovna mrzne.

Pak bych měl ještě dotaz, jestli je k tomu potřeba zvlášť dokoupit vodič a případně jaký. Potřebuji asi 20 m.

Pokud byste měl někdo čas na odpověď, budu moc vděčný.

Vodič v balení není takže určitě koupit zvlášť. Jinak tento termostat je dobrá volba od české firmy a za rozumné peníze. Má přehledné nastavení a hystereze funguje opravdu tak jak je nastavena. Důležité, ostatně jak u všech termostatů, je jeho umístění, aby jeho činnost nezkreslovalo proudění teplého nebo studeného vzduchu, osvícení sluníčkem nebo montáž na chladnou stěnu.
edit: Venkovní čidlo připojit určitě nepůjde, PT 30 má tuším externí čidlo pro připojení teploty podlahy nebo náběhové vody. Jak je to u PT 20 netuším.