Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zničit mravence?

Letos se mi na zahradě v trávníku, na záhonech i ve skleníku objevilo spousta mravenišť. A ne jen jeden druh, jedny jsou malý, druhý velký, další rezatý, hnědý, černý,... Jak je zlikvidovat. V drogerii jsem si už koupil a vyzkoušel kde co, ale bez úspěchu.

prej zabira posypat mraveniste skorici...mam stejny problem, zatim skorice nevyzkousena, nicmene uz jsem ji nakoupil a o vikendu, nebo az nebude prset se do toho dam...
zase na druhou stranu jsem nekde cetl, ze mravenci jsou nepratele klistat...takze bud mravenci nebo klistata...:-/

Vyzkoušené kamarádem: potřebujete víčko od marmelády či tak, sirup a savo. dáte sirup a savo 1:1 do víčka a nastražíte. Pozor, pokud máte zvířata či malé děti, je třeba víčko ochránit, či použít něco jiného.Problém může být i zápach sava, ale funguje to. Jednou za týden, vyměníte a po určité době již není co likvidovat.:-)

Když jsem vloni si neopatrně sednul na zahradě, nenápadně mě nalezli do trenek a pak jak na povel to spustili.
Mrchy rezatý. Zadek mě pálil, jak kdybych sednul na plotnu. Vyhlásil jsem jim válku. Babské rady nepomáhaly, tak jsem
zkusil chemickou válku, na podkladě zbraní hromadnýho ničení. V drogerii udělal průzkum a zaujalo mě balení na kterým byli
namalovaný brabenci i jiná havěť, s tím, že je to širokospektrální. Hlavně na tom nebylo, že je to ekologický. Neboť již vím, že co je ekologický, neškodí přírodě a tudíž ani mravencům.
Ten název byl tak děsnej, že jsem usoudil, že to musí fungovat: DEFEAT ANT KILLER DUST.
Patřičně vyzbrojen, jsem počkal až bude hezky, při dešti by to asi dobré nebylo a vydal se bojovat. Mravenčí kupu jsem
mírně rozhrábnul, čimž jsem mravence řádně rozčílil. Nějakým komunikačním prostředkem se to hned dozvěděli ostatní a vyrojili se,
až z nich šel strach. Poprášil jsem je tím práškem, a to je zjevně naštvalo ještě víc. Běhali rychle jak rakety.
Šel jsem se podívat asi za dvě hodiny, na bojišti byl relativní klid, jen skupinky modrých mravenců opravovali mraveniště.
Hmm, řekl jsem si zase něco na nic.. Zdálo se, že jediný efekt bylo přebarvení mravenců na modro.
Šel jsem situaci zkontrolovat druhý den. Mraveniště téměř opravené. Klackem jsem mraveniště rozhrábnul -a nic.
Zdá se že to opravdu funguje jak tam píšou. Nezabije je to hned, nanosí si to na sobě do hnízda a pak vypustí tu svou
mravenčí duši kolektivně. Podle návodu to likviduje všechny lezoucí i lítající potvory, takže pokud do toho omylem na zahradě
vleze nějakej cvrček, tak má smůlu. Lividace klíšťat by mohla být žádoucím, vedlejším účinkem.
Pro teplokrevný živočichy to prý je málo toxický. A stejně jsem neviděl nikdy psa, jak vylizuje mraveniště.:-)

Rozhrábnout lopatou a nechat tam puštěnou hadici s vodou ;-), rybník už neopraví... Mimochodem, lopata + pytel a vysypání někde ve škarpě je taky spolehlivé.
Trochu toxická, ale ekologická likvidace je Neostomosan, ten spolehlivě zabije cokoli bezobratlého. Ovšem rozlévání po zahradě teda nevim, nevim.