Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění radiátoru: jak a čím?

Zdravím, mám problém s vyčištěním starých radiátorů, žebroví obsahuje zbytky malty, prach, pavučiny, netuším, čím by se to dalo nejsnáz a nejlíp vyčistit (jestli shánět nějaký nástavec na vysavač nebo nějaké mechanické udělátko) - pokud možno bez nutnosti demontáže.

Obrázek topení, které mám na mysli:
topeni.jpg

To je parní topení? Jestli to jde odstavit a sundat tu věc, tak vapka. Jestli ne, tak vyluxovat a pak úzký drátěný kartáč, proužky smirkového plátna, různá šťouradla a ohnutá drátovadla, respirátor, pevné nervy a čas. Je to železné, tak se to neprošoupe.

Jj. Viděl jsem v Praze u pumpy na Průmyslové, tam půjčují WAPku na ruční mytí. Jeden borec tam pustil hrdinně proud na starou Škodovku. Začaly kolem lítat kusy rezavých plechů. Veselí přihlížejících neznalo mezí. Chudákovi v mžiku zbyl snad jen motor.