Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OPrava WC kombi - nevypina vodu do nadrzky

mam wc kombi sa to tusim vola, co mate nadrzku za chrbtom ze sa mozte o nu opret . . . tecie voda do nadrzky, tecie, plavak na ramienku sa dviha, uz je maximum a nic . . . plavak vytoceny tiez na max . . . rozobrate, vycistene . . . lupit zase cely mechanizmus? tento mal cca 3 mes.

Stylové a praktické držáky na toaletní papír a další doplňky na wc (inzerce) (reklama)

Těch mechanizmů potápěčů je víc i v kombíku. Jestli je hodně tvrdá voda, může to zničit i za 3 měsíce. Vypucování všech gumiček a prošťouchnutí všech dírek by mělo pomoci. Může jít o vadu materiálu - někde se něco ulomilo - zkusit reklamovat.

ulomene nieje nic, prezrete, rozobrate, preplachnute, poskladane, membrany skontrolovane . . . nic ma nenapada . . . plavak sa normalne dviha, az do max polohy, obcas ked ho potom rukou potlacim dole tak to zopne a zastavi vodu. Ale preco . . .

plavak v akejkolvek polohe vodu nezastavi . . . to je taky mechanizmus zlava privod, zvrchu je taka velka krytka, tu ked odsrobujem potom tam je membrana a palstovy ako to nazvat v membrane dierka . . . nemam to pred sebou, nieje to moje . . .

Jj, tento mechanizmus znám a dost často mě přinutil i na něj křičet. Sprostě. V membráně je dírka, pod membránou je ještě takový štepslík. Dírka musí být přesně kalibrovaná. Tuším, že jsou tam dvě dírky, jedna ještě v obvodu kruhu. Dále je v trubici co proudí voda jakýsi posuvný váleček s gumovým těsněním. Vše musí jí lehounce a být alabastrově čisté. Celek působí má působit jako mikrospínač světel. Normální potápěč pomalounku uzavírá kuželkou vodu, voda dlouho dělá ještě CCCCSSSsss s s s, až syčení po delší době ustane. Tento mebránový mechanizmus má zabránit tomu dlouhému CSSSss. Při zvednutí plováku do určité polohy se membrána má rychle přecvaknout do druhé polohy, kde okamžitě ucpe vodu. Takže po spláchnutí se napouští a přívod je rázem utnut. Žádné CCSSSss s s s, ale PššššššššššššT! a voda stojí. Je to také nesmírně citlivé na tlak vody, sice tam je jakási redukční tryska v té štangli na které se to celé tyčí. Pomohlo to také razantně prošťouchnout dlouhým šroubovákem. Přiznám se, že to znám jen teoreticky, jak to má fungovat. Prakticky jsem to po třetím rozebrání vyhodil oknem a štědře zasypal velmi neslušnými nadávkami na rozloučenou. Zakoupil jsem normálního potápěče s pomerančem a mám už léta klid a zdravé nervy. Doporučuji tentýž postup.

PS: Jo, pozor! Nereaguje ten membránový zmetek naprosto na zvedání plováku rychle rukou! Při testování je třeba zvedat rukou plovák velmi pomalu, hlavně v horní úvrati! Na rychlý pohyb to kašle a vodu nezastaví! Proč tomu tak je se ale neptej mne :)).

Nejobyčejnější ventil (dělající to cssssssss). Místo polystyrénového plováku má takový červený úmělohmotný placatý (aby se tam dobře vešel - dává se "naštorc") - proto název "pomeranč". Musíš vybrat podle své varianty, kudy teče voda dovnitř. Dělají samozřejmě i na vodu zleva či zprava i zdola. Zajdi do nějakého odborného krámu na instalatérský materiál, tam ti dobře poradí. Nemá cenu se radit s prodavači v hyper-super. Jednak se strašně špatně dají odlovit a druhak vědí stejně většinou kulový a poradí ti to nejdražší a nejvíc nahov*no.

Ten membránový parchant je strašlivě citlivý na zanesení všech těch přepouštěcích dírčíček a na tlak vody a prakticky houbelec vydrží. Trošičku tvrdá voda ho popraví i za tejden.

ano, zistil som, a nakolko to nieje na doma, musim tam najskor ist a snad to budu mat aj tam . . . oani mi sice ponukala redukciu z 3/8 na 1/2 ci naopak, ale nejak sa mi to nelubilo . . . ziadne tesnenie na redukcii, zeby to tesnilo iba zavitmi?

Mám trošku jiný typ napouštěcího ventilu, ale třeba se to chová stejně.
Problémy dělá nečistota ještě ve spoji (nebo těsně za ním směrem k ventilu ) s přívodní hadičkou nebo trubičkou.
Je tam několik otvorů a pokud se tam dostane nečistota tak asi klesne tlak a nende to.
Ten můj ventil při správné funci je vynesen hladinou vody do polohy zavření a v tom okamžiku se ve ventilu "něco nafoukne" a zatlačí plovák trošku pod hladinu.
S nečistotou se jen zmenší průtok vody, ale nezavře úplně.

Chlapci moji ale aj ja mám tento problém. Tiež som to rozobrala vyčistila ešte aj v octovej vode len aby to bolo dokonale čisté. Keď som to zložila nazpať tak to prepúsťalo . Skusila som plavák poskrutkovať trošku nižšie a ono to zatial funguje. Uvažujem nad Vašou radou kupiť si ten " potapač s pomerančom " ale skutočne neviem čo to je.D.