Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklokeramická deska Electrolux EHS 800 P

Máme doma tuto varnou desku už asi 7 let. Před týdnem odešel odsavač par (v setu odsavač+deska+trouba, ovšem pracují odděleně, jen stejně vypadají), odpálila se deska která v něm je.
Deska nyní začíná asi také blbnout. V nevypočitatelných časových intervalech pípne: koukáme na TV a deska udělá píp, ale nic se nestane. Když je zapnutá, při pípnutí se vypne, je potřeba ji znova zapnout a zase několik hodin spolupracuje.
Chci se zeptat na vaše zkušenosti, co to může způsobovat, proč se tak děje, co mohu od té desky v nejbližších dnech/týdnech očekávat, jestli je vhodné začít vybírat novou, ...
Předem děkuji, doufám, že jestli bude potřeba výměna tak zůstane funkční alespoň trouba.

v manuálu by mělo být jestli reaguje na nízké napětí pískáním. Což by mhlo jak píše přede mnou signalizovat závadu v instalaci. Zkuste odpozorovat jestli to není ve stejný čas, pak by mohlo dělat problém HDO, které se vysílá po rozvodné síti, ale to je málo pravděpodobné, neb by vám to pípalo téměř stále.

Pípá to naprosto náhodně, elektriku jsem kontroloval. Pojistkama jí teď vypínám, ale při zapínání se divně nechová.
Manuál jsem přečetl několikrát celý a o jakémkoli hlášení pípáním tam není ani slovo.

Tak to je potom těžká rada. To pak vypadá na elektroniku jaako takovou. Zkoušel ses mailem poptat u várobce nebo někde v servisu?? Protoýe záleží i na tom jak to pípá, jestli několikrát po sobě a tak, to dokáže signalizovat závadu. Např 3 krátká pípnutí, nebo krátké,dlouhé, krátké. Podobně jako u PC.

Dobře, poptám se. U PC jsem v tomhle v obraze, bohužel, toto pípání nesignalizuje nejspíš nic, přesně takhle pípne deska když mačkám tlačítka. Jedno krátké pípnutí. Přesně jako když startuje počítač (pokud sis neodpojil speeker).

no tak to vypadá na nějakej špatnej kontakt v instalaci. Jak fáze tak nulák. By mohlo být krátký pokles napětí, třeba při zapnutí i výkonnějšího spotřebiče na stejném obvodu. Jestli s tím je na jeden obvod zapojena třeba el. toruba..nebo konvice na kafe. prolézt poutahovat.