Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upevnění kuchyňské linky

Plánujeme v paneláku novou kuchyňskou linku.
Máme nějaké staré jádro, tuším umakart.
Stará linka vrchní část - to je pro nás záhada -jak je upevněno a jak sundat? Žádné šrouby nikde vidět nejsou.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Je to panelák starý cca 30-45 let.

Kuchyňské skříňky visí na JÁDRU v místě,vyztuženém prknem.Do tohoto prkna pod umakartem jsou zašroubované tak zvané Holtšrouby a na nich zavěšeny skříňky za plechový držák na zádech skříněk.Pokud tedy nejsou šrouby zkrz jádro a matky uvnitř skříňky viditelné.
JABRAKA

Podložit u "zdi" v celé šířce kusem hranolu a opatrně a uprostřed začít přizvedávat heverem (bydlí v autě).
Hever postavit na silné prkno, aby se "neprošlápl" do dolní skříňky.
Když to visí, tak to musí jít přizvednout tak o 5-15mm, aby se to dalo odloupnout či vyvléknout z těch závěsů.