Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrokotel

Dobrý den, vlastním elektrokotel Protherm 15 KW. Tento kotel má 3 topná tělesa. Chtěl jsem se zeptat, zda jdou tyto tělesa vyměnit samostatně. Je uspornější nový elektrokotel oproti starému kotli? Děkuji za odpovědi.

Presne nevim, ale s nejvetsi pravdepodobnosti pujdou vymenit jednotlive, skutecne jsou tam tri ks a neni-li nejaky zapeklity duvod od vyrobce, pujdou vymenit jednotlive. Jinak premena elektrina->teplo se realizuje temer od furt s temer 100% ucinosti a novy elektrokotel nebude ucinejsi nez stary(o vice nez dejmetomu 2%). Uspornejsi by mohl byt snad jen diky lepsi regulaci, ale to je spis vec celeho systemu nez vec kotle.