Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace, drenáž

Tak jsem to tady skouknul a vím, že na toto téma toho bylo hodně napsáno. Celkem taky všechno chápu, jen by mě zajímalo kam přesně mám položit drenážní rouru pokud mám kamené základy na cca 100 let starém domku? Na úroveň spodní hrany základů? Pokud to pak zasypu jen kamením, tak to asi nemůžu udusat ne?

Díky za vaše rady a postřehy

a co odvéézt sníh a déšť od zdi bez kopání?
Zkrátka nedovolit aby voda tekla k domku, sníh odtékal od zdi?
Ale to se musí vidět.... Ano odkopáním, vložením nopovky, a drenáže se voda odstraní od zdí, ale jak se voda dostane k trubce? Přiteče ke zdi, vsákne dolů a přes zeď proteče do objektu.
Tak jí nedovolte aby se k domku přiblížila.
Vždy je i jiné řešení.
Vlhkost bude stále ve zdi.

no upřímně pokud se v domě pravidelně topí, tak zdi nejsou vlhké, jde mi hlavně o tu vodu ve sklepě, je tedy jiný způsob než kopat? přikládám lehký nákres jak to tam vypadá, domek je v mírném kopci a když je hodně vody, tak se naplní příkop a ve sklepě jde vidět, jak to protéká pžez zeď na straně příkkopu. Vykopal jsem ve sklepě 80 cm hlubokou, 60cm širokou a 80cm dlouhou jámu a po stranách vybetoval a do ní na dno kamení a čerpadlo, to mi vyřešilo problém dva roky zpátky,kdyýž je voda, tak se to naplní klidně za dvě hodiny, ale jelikož se hodlám do domku nastěhovat na stálo, tak bych chtěl odstranit příčinu. Na podlaze ve sklepě je jen slabá tak max. 5cm silná vrstva betonu, pod tím normálně hlína.

Proč zase zrovna v BMP? :-? 2233.4 KB (host)

Podle nákresu toho moc nenavrhnu, nebyla by fotka? Jak je daleko ud zdi k přikopu? Neřešil jsem to už jednou. Možná že to byl někdo jiný a měl fotku se sněhem.

Když zamezíte vodě přitéci k domku, nemusíte kopat do hloubky. Ale takto na dálku fakt nejde sdělit zda kopat či nikoliv. Pokud bude zajištěno, aby se alespoň 1,5 metru od domku voda nedostala, tak to bude OK.
Dejte foto.