Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páková kuchyňská baterie - jde ztuha. Co s ní?

Ahoj, asi 9 let funguje baterie v kuchyni, teď najednou (možná postupně, v kuchyni se radši moc nemotám) začla jít ztuha, dokonce v ní trochu vrže a skřípe.

Chci se zeptat:
1. hrozí, že to někdo(manželka) ulomí a bude stříkat voda ven?

2. dá se to nějak spravit, nebo radši dát novou

Dík.

Před 9 lety se k pákovým bateriím dodával záruční list a především návod k použití a údržbě...
Tam se psalo ( aspoň u Myjavských baterií ) o typu vazelíny a postupu promazání baterie.
Chce to sehnat trochu silikonové vazelíny určené pro styk s potravinami - např LOCTITE 8104 , nebo ještě lépe teflon jako nevmaz . Následně se většinou sundá ovládací páka baterie a po uzavření přívodů vody velkým klíčem odšroubujeme matici přitláčející vlastní kartuši na protikus. Tam je potřeba nanést MALÉ množství zmíněného maziva a s citem zašroubovat zpět. Prověřeno u několika ks pákovek, které slouží dál k veškeré spokojenosti.

já jsem měl taky zatuhlou kartuši, tak jsem ji vyluhoval v octě, který rozpustil vodní kámen, potom to trochu drhlo, a pak jsem rozpustil trochu jeleního loje (co se používá na rty) no a klouže to krásně, jenom jsem zvědavý na jak dlouho