Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těžké dřevěné schody

Zdravím,
mám patrovou garáž,kde do patra mám dřevěné schody zavěšené na velkých pantech na trámech.V případě potřeby je sklápím ručně dolů.Problém je v tom ,že jsou poněkud těžší ale bytelné.Nemáte někdo radu jak si vyrobit nějaký mechanizmus na ulehčení váhy schodů.

Nojo ale nepíšeš odkud to budeš ovládat. Jen dole, nebo jen nahoře?
Další možnost: dole i nahoře?
Pokud budou dvě místa ovládání tak el. motor, převodovka, koncové vypínače, bezpečnostní vypínače, ovládací čudlíky a elektrikář.
Pokud jen jedno místo tak mechanisnus na způsob rumpálu, plus zajištění polohy.
Šikovný zámečník z okolí by to měl zvládnout.