Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ohnivzdorné zásuvky

Ahoj,

z důvodu rekonstrukce elektroinstalace v kotelně mě čeká výměna zásuvek a vypínačů. Protože kotelna je místo horké a na plameny bohaté, rád bych něco v rozumně ohnivzdorné (nebo kovové) úpravě.

Mám vedle sebe dva vypínače a jednu zásuvku. Rád bych to všechno zasekal a schoval do jednoho trojitého rámečku (jako je např. r62970+.jpg, ale ohnivzdorného) neboť i v kotelně stojí za to dbát o estetiku. Ovšem nedaří se mi sehnat nic takového právě v rozumně ohnivzdorné/tepluvzdorné podobě.
Kdyby ta jedna zásuvka byla i s krytkou proti prachu, bylo by to ideální. Google zatím nepomohl.

Děkuji za tipy.

Obávám se, že Google a ni nepomůže. Raději bych to viděl na radu od odborníků, takžě osobní návštěvu a objednávku ve specializovaném velkoobchodě elektro. Pro jižní Čechy např. Aspera, nebo SMS elektro apod. Rozhodně ne Obi, Baumax, Horní Bach a vůbec žádná hyperhokynářství . Jednak tam vědí prd a druhak ohnivzdorný materiál obecně není zrovna levná záležitost, takže ani nebývá běžně skladem.

To je kotelna v pekle? Šlehají mohutné plameny a olizují stěny? Normální kovové (hliníkové) zásuvky musí přežít. Pokud možno tedy umístit zásuvky někam mimo zásahy plamenů. Sice kovové zásuvku přežijí, ale mám obavy o kabely visící ze zásuvky, ty jedině nacpat do sprchových hadic. Pozor však na popálení ruky při zapnutí rozpáleného kovového vypínače.

Hliníkáče přežijí, o to strach nemám. Šlo mi spíš o elegantnější vestavné provedení.
A ano, plameny šlehají a olizují - pravda ne stěny, ale strop. Za těch dvacet let se to stalo už dvakrát a jsem si jist, že potřetí se to stane týden po výměně elektroinstalace.:-|
Ale díky za názor i tak.